x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי הנדסת תחבורה ותנועה - מה ואיפה לומדים?

תאריך: 12/12/2010 19:00   מחבר: מערכת האתר

להיות במקום הנכון בזמן הנכון - מה משותף לאמפריות הגדולות, הניצחונות הצבאיים הגדולים בהיסטוריה וכל מדינה או ארגון משגשג מבחינה כלכלית?

המשותף לכל אלו הוא תחבורה. כן, זה נכון - אף אימפריה שאי פעם התקיימה לא הייתה מצליחה לעלות לגדולה אילולא הייתה משקיעה משאבים רבים בתכנון צירי תנועה ומערכת לוגיסטית תומכת מפותחת (הכוללת שבילים סלולים, תחנות אספקה, מערך החלפת סוסים ועוד).

כמו כן, בעלות הברית לא היו מנצחות במלחמת העולם השניה ללא מערך תחבורה ולוגיסטיקה מפותח ויעיל, וכך גם מדינות וחברות משגשגות בימינו. במילים אחרות - אלו אשר הצליחו בגדול עשו זאת מאחר והצליחו לשלוח את האנשים המתאימים למקומות הנכונים ביעילות ובמהירות.

עובדת חיים זו תקפה יותר מתמיד גם היום, כאשר המהירות בה מתנהל העולם גבוהה מאי פעם, ולפיכך כל ארגון המעוניין להתקדם זקוק לבעלי מקצוע שיסייעו לו לשנע את אנשיו באופן המהיר והיעיל ביותר - אלו הם מהנדסי התחבורה כמובן.

לימודי הנדסת תחבורה ותנועה - מי המציא את הכבישים שלנו?

הנדסת תחבורה היא תת-תחום של הנדסה אזרחית - תחום ההנדסה אשר עוסק בתכנון תשתיות ציבוריות הנוגעות לרווחת כלל הציבור. אולם תחום זה, ממש כשמו, מתמקד בתחבורה, שינוע ולוגיסטיקה מרחבית.

חשבו על כך - הרי כל ארץ ועיר בעולם מרושתת כיום במערך מורכב של כבישים ראשיים ומשניים, מסילות רכבת, צירי תנועה אווירית וימית. מערכים אלו הם אינם פרי מקריות או שרירותיות - מדובר בתוצאתו של תכנון ממושך, אשר תמיד דורש תשומת לב, תחזוק ושדרוג.

מה באשר לכל המערכות המאפשרות את התנהלות אלו המשתמשים בצירי התחבורה הללו - רמזורים, מצלמות אבטחה, מערך גבייה בכבישי אגרה, מגדלי פיקוח?

גם כל אלו לא נוצרו יש מאין. החשיבה, התכנון וההוצאה לפועל של כל אלו הם עבודתו של מהנדס התחבורה. לשם כך, על מהנדס התחבורה להיות אדם בעל ראייה מערכתית ויצירתיות, אשר שואף לייעול תמידי. אם גם אתה אדם כזה ומעוניין בקריירה מאתגרת ומתגמלת בהתאם, אזי לימודי הנדסת תחבורה הם בשבילך...

בהילוך חמישי לקריירה מבטיחה - לימודי הנדסת תחבורה

לימודי הנדסת תחבורה הם מסלול לימוד אקדמאי בן ארבע שנים. מסלול לימוד זה קיים בשלל מוסדות אקדמאיים בארץ, ובין היתר ניתן ללמוד אותו בטכניון, באוניברסיטת בן גוריון, ובשלל מכללות בכל רחבי הארץ - בצפון, במרכז ובדרום.

הקבלה ללימודים מותנית בעמידה בקריטריונים שהגדיר כל מוסד לימוד, המשתנים ממוסד למוסד, אך מורכבים משקלול של ציוני הבגרות וציון פסיכומטרי.

מטרת הלימודים היא הסמכת הסטודנט להנדסת תחבורה להיות מסוגל לתכנן מערכי תחבורה, יצירת מערכות תומכות למערכים אלו וייעול הקיים. לפיכך, במהלך הלימודים ילמד הסטודנט תכנים הנוגעים ללוגיסטיקה, תעבורה, מערכות ממוחשבות ואף תכנים השאולים מעולם הנדסת התעשיה וניהול (תחום עיסוק המתמקד בייעול ושיפור תהליכים).

מאחר ומהנדסי תחבורה הינם בעלי מקצוע מבוקשים במיוחד, בוגר הלימודים יוכל להשתלב בנקל במוסדות ציבוריים וחברות פרטיות, בארץ או בחו"ל.

יש לך שאלות על לימודי הנדסה? אל תהסס/י לפנות אלינו ונשמח לסייע!

לימודי הנדסה - מוסדות לימוד
לימודי הנדסה באוניברסיטת בן גוריון
מסלולי לימודי הנדסה באוניברסיטת בן גוריון
לימודי הנדסה במכללת ספיר
מעוניינים בתנאי קבלה נוחים ומלגות רבות?
לימודי הנדסה באוניברסיטת תל אביב
לימודי הנדסה במרכז העניינים!
לימודי הנדסה בסמי שמעון
לומדים במכללה יעודית למקצועות ההנדסה
לימודי הנדסה בטכניון
לימודים באחד המוסדות היוקרתיים בארץ
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור