x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי תקשורת חזותית - הנדסאים ומעצבים

תאריך: 25/05/2010 10:27   מחבר: מערכת האתר

לימודי תקשורת חזותית החליפו את המושג עיצוב גרפי. התפתחות הטכנולוגיה והמעבר לשימוש במדיה הויזואליות יצרו את הצורך באנשים אשר התמקצעו לא רק בעיצוב גרפי, אלא גם יודעים לעבוד עם תנועה וסאונד, ואלו מרכיבים יחדיו את מקצוע התקשורת החזותית.

למעשה, העולם המודרני הוא כולו תקשורת חזותית. בטלוויזיה, בפרסומות ובשלטי החוצות. המסרים והערכים החברתים מועברים באמצעות התקשורת החזותית- באמצעות סמלים, תנועה, סאונד וגרפיקה, אך איך מגיעים אל אותם שלטי חוצות? הכל טמון בלימודים הנכונים.

תקשורת חזותית - מה לומדים?

תכני הלימוד של לימודי תקשורת חזותית הם מגוונים ויש לציין כי כל מוסד שם את הדגש על תכנים אחרים, אך ככלל התכנים הם איור, תולדות האמנות, עבודה מול מחשב, תוכנות מחשב כמו פוטושופ, טיפוגרפיה, אנימציה, עיבוד תמונה, הכלת מסרים שיווקיים, אינטנרט ווידאו.

בדומה למתרחש במסגרת לימודי עיצוב תעשייתי, גם כאן ישנם מוסדות לימוד ששמים דגש רב יותר על לימודי הנדסה ומקנים כלי גרפיקה ממוחשבת ותכנות, בעוד אחרים מתמקדים ביסודות הגרפיקה והאמנות כבסיס המקצועי.

הלימודים שמים דגש על הצד המעשי יותר מאשר על הצד העיוני, כאשר שיטת הלימוד ברוב המוסדות היא של מטלות ועבודות המוגשות פעם בשבוע ועבודת גמר גדולה התופסת את המירב הזמן במהלך השנה האחרונה.

ניתן ללמוד תקשורת חזותית בשני מסלולי לימוד :


לימודי תעודה בתחום התקשרות החזותית נמשכים שנתיים בלימודי ערב או בוקר. בסיומם זוכה הסטודנט לתעודת הנדסאי תקשורת חזותית.

המסלול האקדמי נמשך ארבע שנים ובסיומו מקבלים תואר ראשון בעיצוב.

תנאי הקבלה ברוב המוסדות כוללים בגרות מלאה, ראיון אישי ותיק עבודות. תיק העבודות הוא זה שיקבע את עתידכם במוסד. יחד עם זאת, מדובר בסופו של דבר בטעם אישי. תיק עבודות שנדחה במוסד אחד יתקבל בשני.

מוסדות הלימוד

ישנם מוסדות רבים המעניקים לימודי תקשורת חזותית בתחומם. המפורסם ביותר הוא בצלאל בירושלים הנחשב עד היום לאחד מבתי הספר הטובים בעולם. בנוסף, מכללות כמו שנקר, מנשר וקמרה אובסקורה ידועות לא פחות במסלול המעניין והמאתגר שלהן.

בתי ספר כמו חשיפה ומכללת ביטוי, העובדים בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה, מאפשרים לתלמידים להשיג תואר אוניברסטאי מלא וגם להיות חלק מהמכללה עצמה. מכללות כמו רשת אורט מציעות תעודת הנדסאי בתקשורת חזותית.

ברוב המקומות, שכר הלימוד הוא אוניברסיטאי. יחד עם זאת, אופי הלימודים דורש זמן ניכר והשקעה כספית ניכרת.

על מנת להתרשם טוב יותר מהמוסדות, יש לעשות סקר קצר על גבי רשת האינטרנט. כל מה שצריך לעשות הוא להשאיר פרטים באחד מאתרי הלימודים ולהמתין למידע שיזרום אליכם. ניתן גם לבר באתרי המוסדות ולמשוך את המידע משם.

אפשרויות תעסוקה לאחר סיום הלימודים

כאמור, בעולם ויזואלי לא צריכה להיות בעיה למעצב אשר למד תקשורת חזותית להשתלב בתעשייה. המסיימים יוכלו להצטרף למשרדי פרסום ויחסי ציבור, לעבוד עם קופירייטרים ולהוות צלע חיונית במחלקת הקריאייטיב של החברה.

ניתן גם לעבוד בתור מעצב גרפי בכל חברת אינטרנט או טכנולוגיה, לעצב מודעות ופרסומות, לעבוד בטלוויזיה, בסטודיו לאנימציה ממוחשבת, בחברות דפוס או באופן עצמאי. כל האפשרויות פתוחות.

בעולם כיום, מוסד הלימודים פחות משפיע על החלטת התעסוקה. לימוד עצמי וצבירת כמה שיותר נסיון משחקים תפקיד חשוב גם כן. הירשמו לאחד המוסדות בהתאם לצרכים שלכם ותיהנו ממקצוע יצירתי אך גם פרקטי.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי אדריכלות ועיצוב פנים - תכנון מבנים ועיצובם - היכן ניתן ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים? מהם המסלולים המוצעים לקבלת הכשרה בתחום? קראו עוד על לימודים בתחום זה.
לימודי עיצוב תעשייתי - אמנות הנדסית - לימודי עיצוב תעשייתי מביאים את האמנות לרמת הפרקטיקה ההנדסית היומיומית. כל המידע על לימודי בתחום זה - לפניכם.
הדרך המהירה למקצוע הנדסי - תעודת הנדסאי או טכנאי - לימודי הנדסאי מעניקים לבוגריהם תעודה מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע ומקנים אפשרויות מקצועיות רבות. קראו בהרחבה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור