x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עובדים ולומדים - לימודי הנדסה בערב

תאריך: 16/06/2010 11:48   מחבר: מערכת האתר

תחום ההנדסה הוא אולי התחום החשוב ביותר בחיים המודרניים והוא שולח את ידו ומהווה תחום יסוד הכרחי, כמעט בכל תחומי החיים.

לימודי הנדסה מקנים לבוגריהם את הכלים והידע האנליטי, את הטכנולוגיה הקיימת ואת היצירתיות וכושר ההמצאה. במטרה לשלבם כמפתחים ופותרי בעיות בתחומים שונים. וכלל לשיפור העולם בו אנו חיים.

האפשרויות הנפתחות בפני מהנדסים חדשים הן כמעט ואין סופיות ומשתרעות על תחומים כמו עולם העסקים, הבנייה, המזון ועוד תחומים רבים אחרים.

הביקוש למהנדסים בעולם המודרני שרק הולך ומתגבר הפך את תחומי הלימוד בהנדסה למבוקשים מאוד בחברה המודרנית, ולא רק לכאלו שרק בחרו להתחיל את חייהם המקצועיים, אלא גם לאוכלוסיות מגוונות ושונות, ביניהם בעלי קריירה או עבודות מסודרות, אנשי משפחה, אנשי אקדמיה ובעלי תואר ואפילו מהנדסים בתחום מסוים שביקשו להוסיף להכשרתם תחומי הנדסה נוספים.

מטבע הדברים, שילוב של לימודי יום במקביל לאורח חיים עמוס לעייפה היה כמעט ובלתי אפשרי, לכן מוסדות לימוד רבים החלו להציע את לימודי ההנדסה גם במתכונת של לימודי ערב.   

לימודי ערב בהנדסה

ברוב המוסדות לימודי הערב בהנדסה מתפרסים על כיומיים בשבוע, לעיתים גם בימי שישי, ובדרך כלל מתחילים בחמש בערב ועד 10 בלילה בימי החול ומשמונה ועד אחת בימי שישי, כשהמטרה העיקרית בלוח הזמנים היא לאפשר לסטודנטים את המשך שגרת חייהם מבלי שהם יצטרכו לוותר עליה לטובת הלימודים.

תואר בהנדסה הנלמד בשעות הערב מתקיים במספר מסלולים וכולל לרוב לימודי הנדסת בניין, לימודי הנדסת מחשבים, לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת אלקטרוניקה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול ועוד, כשהרציונל הוא שהתחומים המוצעים הם אלו שנחשבים המבוקשים ביותר או כאלו שנותנים ערך מוסף כתואר נלווה עבור המחזיקים בתואר וקריירה.

בשל שעות הלימוד המעטות בשבוע, ברוב המוסדות אורכים הלימודים כארבע שנים ללא חופשות סמסטר או חמש שנים, אך הדבר תלוי במוסד הלימוד.

למי מתאימים הלימודים

לימודי הנדסה דורשים הבנה אנליטית, יצירתיות ויכולת פיתוח גבוהה, כאשר לימודי הערב בהנדסה מיועדים לאלו שמתחזקים קריירה ועבודה ולא מעוניינים או יכולים לעבור לחיים סטודנטיאלים מלאים או אנשים שתואר בהנדסה יהווה ערך מוסף לעבודתם הנוכחית.

בשל כך, כיתות הערב בלימודי ההנדסה מורכבות לרוב מאנשי עסקים, עורכי דין, אנשי צבא, אמהות עם ילדים ועוד.

היכן ניתן ללמוד?

בין המוסדות שמציעים לימודי ערב בהנדסה נמצאים בין היתר מכללת הדסה בירושלים, מכללת רמת גן, המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון שבדרום,  המכללה האקדמית ללימודי הנדסה אורט בראודה, האוניברסיטה הפתוחה וכן מכללות נוספות.

לאחרונה, בעקבות הביקוש, גם האוניברסיטאות הגדולות פותחות את שעריהם ללימודי הערב והן מציעות לימודים בתחומי הנדסה בתחומי המחשבים, הבניין ועוד.

חשוב להבהיר כי בשונה מן המקובל לחשוב, תנאי הקבלה ללימודי הערב אינם נמוכים יותר מלימודי ההנדסה בשעות היום. ככלל, רוב מוסדות הלימוד שומרים על אותן דרישות קבלה הן עבור לימודי היום והן במסגרת לימודי הערב, כשמטבע הדברים תנאי הקבלה משתנים בהתאם ליוקרתו של מוסד הלימודים והביקוש לתחום.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
משלבים הנדסה ותורה בבית הספר לטכנולוגיה בירושלים - בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים מאפשר לאוכלוסייה הדתית והחרדית בישראל ללמוד תוך שמירה על אורח החיים הדתי ולימודי תורה.
תעודת הנדסאי של אורט סינגלובסקי - פתח לעולם ההייטק - מכללת אורט סינגלובסקי מציעה לימודים לתעודת הנדסאי במגוון תחומים הנדסיים מרתקים. הכנסו גלו מהם.
כל המידע על תואר ראשון בהנדסה! - כל מה שרציתם לדעת על תואר ראשון בהנדסה ומעולם לא העזתם לשאול - המוסדות, התנאים והמסלולים - בכתבה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור