x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי עיצוב תעשייתי - אמנות הנדסית

תאריך: 25/05/2010 10:27   מחבר: מערכת האתר

אחד מתחומי הלימוד הפופלריים אך גם המורכבים ביותר הם לימודי עיצוב תעשייתי. התחום הרחב נוגע בכל תחומי המשק לרבות אדריכלות, עיצוב מוצרים ופילוח קהל יעד.

המעצב התעשייתי צריך לשלב בין תכונות יצירתיות וידע אמנותי לידע פרקטי וכלכלי, אשר יוביל לרווח. עיצוב תעשייתי הוכר כמקצוע אקדמי לכל דבר מאמצע המאה ה- 19, בעקבות המהפכה התעשייתית הנמשכת עד ימינו.

רבים מעדיפים לקרוא לתחום "אמנות שימושית", ובכך לרמז על הבאת האמנות הגבוהה אל הפרקטיקה היום יומית.

תרבות הצריכה השולטת כיום יצרה את הצורך בשילוב העיצוב התעשייתי עם מקצועות עיצוב אחרים כמו עיצוב פנים. אכן, עיצוב המחשב הביתי או מדיח הכלים משתלב בבית כמו היה רהיט לכל דבר.

מה כוללים לימודי עיצוב תעשייתי?

לימודי עיצוב תעשייתי נוגעים בתכניהם בתחומים רבים, ביניהם שרטוט טכני, יסודות המחשב, יסודות הצילום, תולדות האמנות והעיצוב, איור, ציור, אנתרופולגיה, אתנוגרפיה, שיווק אסטתיקה, עיצוב מוצר, פסיכולוגיה של השוק, טכנולוגיה למעצבים, שימוש בתוכנות מחשב מתקדמות, עיצוב פנים, עיצוב עירוני, יסודות ההמחשה, הדמיה ממוחשבת ותחומים נוספים.

הלימודים הכוללים קורסים הנלמדים במסגרת לימודי הנדסת תוכנה ועד תחומי האמנות השונים.

עיצוב תעשייתי הוא אחד המקצועות היחידים בהם הידע התאורטי משתווה לידע המעשי. למעשה, ככל שהידע העיוני עמוק יותר, כך השלב המעשי יהיה טוב יותר, מעניין יותר ומאתגר יותר. יש ביניהם יחס ישר, המעצב התעשייתי הוא איש מקצוע אך גם איש אשכולות לכל דבר ועניין.

מסלולי לימוד

ניתן לקחת קורס קצר בתחום מסוים הקשור לעיצוב תעשייתי, ניתן ללמוד לימודי הנדסה לקראת תעודת הנדסאי וניתן לעשות תואר ראשון בעיצוב תעשייתי ולהמשיך אף לתואר שני. לימודי תעודה נמשכים שנתיים עד שנתיים וחצי ובסופם מקבלים תעודה רשמית.

לימודי תואר ראשון הם המקיפים ביותר ובסופם מקבלים תואר, אך מצד שני אינם מתאימים לכולם. לאלה העובדים ובעלי המשפחות, לימודי תעודה בהחלט יהוו מקפצה לקראת המדרגה הבאה.

דרישות הקבלה למוסדות הלימוד הן בגרות מלאה, ראיון אישי ותיק עבודות.

מוסדות לימודים

לימודי עיצוב תעשייתי ניתנים על ידי מוסדות מוכרים כמו בצלאל או שנקר המעניקים תואר ראשון למסיימים. מצד שני, מכללות הנדסה רבות מעניקות לימודי תעודה בתנאים נוחים.

שכר הלימוד משתנה ממוסד למוסד אך מתחיל משכר אוניברסיטאי רגיל והלאה. לימודים לתואר שני מוענקים אך ורק על ידי הטכניון.

על מנת לדעת עוד פרטים חשובים, ניתן להשתמש ברשת האינטרנט. ריבוי אתרי הלימודים והעובדה כי כל מוסד מתפאר באתר אינטרנט, גורמים לכך שאין שום בעיה למצוא את כל המידע הדרוש לכם על מנת להגיע להחלטה הנכונה.

אפשרויות תעסוקה לאחר סיום הלימודים

אפשרויות התעסוקה לבוגרי התחום הן בלתי נגמרות. החל ממשרדי אדריכלים, משרדי פרסום, חברות כלכליות ותאגידים רבים וכלה בחברות לעיצוב פנים.

חשוב להבין כי מעצב תעשייתי טוב הוא נכס לכל חברה כלכלית הרוצה להגיע לחתך אוכלוסייה רחב ככל שאפשר ולשדרג את מוצריה על ידי עיצוב מקורי, חדשני ורווחי.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי אדריכלות ועיצוב פנים - תכנון מבנים ועיצובם - היכן ניתן ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים? מהם המסלולים המוצעים לקבלת הכשרה בתחום? קראו עוד על לימודים בתחום זה.
לימודי תקשורת חזותית - הנדסאים ומעצבים - לימודי תקשורת חזותית מקיפים תחומים טכנולוגיים כמו גרפיקה ממוחשבת ומחשבים, וכן תחומים אמנותיים כמו איור. מי מתמקד במה והיכן כדאי ללמוד? הכל בכתבה.
לימודי הנדסת פלסטיקה וחומרים סינטטיים - בזכות מהנדסים שלמדו הנדסת פלסטיקה יש לנו כיום בקבוקי מים, טלפונים ושורה ארוכה של מוצרים סינטתיים יעילים. קראו על תחום לימודים מרתק זה בכתבה.
לימודי הנדסה בשנקר - יד ביד עם התעשייה - בית הספר להנדסה של שנקר מציע תואר ראשון בהנדסה בחמישה מסלולי לימוד שונים. קראו על המוסד, המסלולים ותנאי הקבלה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור