x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי הנדסת אלקטרוניקה - לימודים לתואר מהנדס והנדסאי

תאריך: 25/05/2010 10:17   מחבר: מערכת האתר

במאה השנים האחרונות התקדמה הטכנולוגיה בקצב בלתי ייאמן. מי דמיין לפני מאה שנים בסך הכל, שהכל יהפוך להיות אלקטרוני ודיגיטאלי, ממוחשב ווירטואלי?

מה שמדהים פה עוד יותר הוא שאין שום סיבה שהקצב הזה ישתנה או יירד, משום שתמיד יהיו התפתחויות חדשות ותמיד יהיו פיתוחים מעניינים. לצורך ההתקדמות התמידית הזו צריך אנשים שמבינים בתחום ויוכלו לפתח את הדור הבא של הטכנולוגיה. לשם כך קיימות ברחבי הארץ והעולם פקולטות מאוד טובות שמלמדות את מקצועות ההנדסה.

אחד מתחומי ההנדסה הוא הנדסת אלקטרוניקה, והקשר שלו לחיים שלנו הוא בלתי נפרד. אנו לא תמיד מודעים לכך, אבל מרבית הדברים שאנו מבצעים מדי יום קשורים בקשר בלתי נפרד להנדסה מן הסוג הזה.

מה עושים מהנדסי אלקטרוניקה?

לימודי הנדסה בתחום האלקטרוניקה כוללים עבודה בתחומי הסלולארי, הדיגיטלי, התקשורת ועוד. כמעט כל מוצר שאנו משתמשים בו כיום מורכב ממעגלים אלקטרוניים קטנים שמישהו בנה, תכנן והגה, הבנויים מכמות אינסופית של מרכיבים חדשניים שמי שאינו מהנדס לא יכול לזהות ולהבין את פשרם.

ככל שעובר הזמן מצליחים המהנדסים למזער את הכל ולהקטין אותו לרמה של אחוזים בודדים מן הגודל המקורי. אם אנו זוכרים את המכשירים הסלולאריים משנות השמונים והתשעים, אז כיום אי אפשר לזהות את כל הקומפקטיות שמסתובבת לנו בין הידיים.

גם בתחום לימודי הנדסת האלקטרוניקה אנו יכולים למצוא התמחויות שונות שכל סטודנט בוחר לעצמו בשלב מתקדם של הלימודים.

מה כוללים לימודי הנדסת אלקטרוניקה?

כמו כל לימודי הנדסה, גם כאן מדובר בלימודים לא פשוטים וארוכים יחסית. מרבית מוסדות הלימוד מציעים מסלול בן ארבע שנים לצורך קבלת תואר מהנדס, כלומר 8 סמסטרים. לאחר 6 סמסטרים יכול הסטודנט לבחור את ההתמחות שלו ולהמשיך ללמוד משם.

מתוך כל תחומי התמחות ניתן לבחור במקצועות כמו מחשבים, אלקטרו אופטיקה, בקרה, עיבוד אותות ותקשורת, מערכות זרם חזק והספק ומיקרו אלקטרוניקה. בכל אחד מן הנושאים המדוברים ניתן למצוא עולם ומלואו של ידע ומידע שיכול לעזור לנו בחיים המודרניים שלנו וככל שיהיו יותר מהנדסים בתחומים הללו כך ההתפתחות הטכנולוגית תתקדם.

מהנדס והנדסאי אלקטרוניקה

חשוב להבדיל בין מהנדס אלקטרוניקה ובין הנדסאי אלקטרוניקה. המהנדס חוקר ומפתח, הוא מבסס את עבודתו על לימודי הפיזיקה, מתמטיקה וכימיה ואילו הנדסאי עוסק יותר ביישום המחקר של המהנדס. הלימודים שלו קצרים יותר וכוללים פחות תחומי ידע, אך מאפשרים לעסוק במקצועות ההנדסה ולקבל תעודה בתחום.

אחד היתרונות של לימודי הנדסה הוא השכר. יש ביקוש גבוה מאוד למהנדסים שכאלה בענף ההיי טק, בדומה לביקוש עבור מסיימי לימודי הנדסת תוכנה והשכר שם בהחלט מחזיר את כל ההוצאות של הלימודים הקשים.

כאן זה גם המקום לומר כי חשוב לדעת מראש עד כמה זה הולך להיות אינטנסיבי וקשה, משום שמערכת הלימודים בתואר המדובר לא מתפשרת וכל מי שנכנס לתהליך רכישת התואר הזה צריך לדעת כי ההשקעה במשך ארבע שנים מצריכה מיקוד רב בלימודים.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי הנדסת חשמל - יש מי ששולט בזרם - מהנדס חשמל מפקח על עבודות חשמל מורכבות. איך מגיעים ללימודי הנדסת חשמל ואלו סוגים של מסלולי לימוד קיימים? קראו בכתבה.
לימודי הנדסה באוניברסיטה העברית בירושלים - העברית היא האוניברסיטה הראשונה בארץ, וככזו מחזיקה פקולטה מקצועית ואיכותית בתחום ההנדסה. מה ניתן ללמוד במסגרת תואר בהנדסה בעברית? קראו בכתבה.
לימודי הנדסה באוניברסיטת תל אביב - במרכז העניינים - היתרון בלימודי הנדסה במוסד לימודי מרכזי כמו אוניברסיטת תל אביב הוא באפשרות לבחור מבין מגוון רב של מסלולי לימוד ותארים.
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכון הטכנולוגי חולון - המכון הטכנולוגי בחולון הוא מוסד אקדמי ותיק, אשר מציע תואר ראשון ואף תארים מתקדמים בתחומי ההנדסה.
תעודת הנדסאי של אורט סינגלובסקי - פתח לעולם ההייטק - מכללת אורט סינגלובסקי מציעה לימודים לתעודת הנדסאי במגוון תחומים הנדסיים מרתקים. הכנסו גלו מהם.
המכללה האקדמית להנדסה בירושלים - כל מה שמעניין מהנדס - קראו על מגוון מסלולי הלימוד שהמכללה האקדמית להנדסה בירושלים מציעה - מסלולים לתואר וכן לימודי תעודה.
הדרך המהירה למקצוע הנדסי - תעודת הנדסאי או טכנאי - לימודי הנדסאי מעניקים לבוגריהם תעודה מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע ומקנים אפשרויות מקצועיות רבות. קראו בהרחבה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור