x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי הנדסת קירור ומיזוג אוויר - מקצוע מבוקש בישראל

תאריך: 25/05/2010 10:19   מחבר: מערכת האתר

היום, בעולם שמבוסס על מערכות ענקיות שמשרתות את האדם על כל צרכיו האפשריים, צריכות להיות גם מערכות תומכות ומסייעות.

למרות שאנו חיים בתקופה שבה הטכנולוגיה מפותחת יותר מאי פעם, עדיין אנו נתונים לשינויי מזג האוויר ללא כל יכולת משמעותית שלוט בכך, ולכן קיים צורך ממשי בבניית מערכות של מיזוג אוויר למטרות ויסות הטמפרטורה בתוך חללים סגורים.

אחת הדוגמאות הכי בסיסיות היא מזגן. בתוך מציאות של אקלים קייצי בלתי נסבל צריכים הישראלים להתמודד עם החום בדרך כזו או אחרת, כאשר אחת האפשרויות היא להתקין מזגן בבית או במשרד, להדליק אותו ולהתקרר, למרות שבחוץ המעלות ממשיכות לטפס.

ככל שעובר הזמן והתנאים הטכנולוגיים מבשילים, כך גם בתחום הקירור ומיזוג האוויר ניתן למצוא את ההתפתחות הזו, משום שטכנולוגיה אחת גוררת איתה אחרת, וכך במקביל ישנה עליה מסונכרנת בתחכום של מערכות אלו.

אחד הפרמטרים החשובים ביותר לעבודה בתחום המיזוג והקירור הוא הכסף. המציאות היא כלכלית למדי, כאשר קיימת אפשרות ממשית לרווח כספי בתחום הקירור.

ניצול נכון של אנרגיה בתחום יכול תמיד לעזור למי שמשקיע את הכסף וכמובן גם לצרכנים וללקוחות שנהנים מאותו חיסכון בדיוק, שהרי המזגנים של היום ידועים כמזגנים שקטים יותר ויעילים יותר מאשר המזגנים שיוצרו לפני עשר, עשרים ושלושים שנה. מטרה נוספת היא לתכנן ולייצר מכונות קירור ומיזוג עם מינימום תקלות ושחיקה קטנה ככל האפשר.

לימודי הנדסת קירור ומיזוג אוויר

לימודי הנדסה בתחום קירור ומיזוג אוויר אינם נחשבים ללימודים הקשים ביותר, אך יש לדעת מהי רוח הלימודים בשביל להתמיד בכך עד הסוף שבו מקבלים את התעודה. אחת הסיבות שכן יש לחשוב על הלימודים הללו היא הצורך העצום של אנשי מקצוע מן התחום.

בתקופה זו, בה כשמדברים לא מעט על ההתחממות הגלובלית ועל הצורך לפתור את בעיית הטמפרטורות שעולות ועולות מדי שנה ללא כל גרימת נזק נוסף, יש ביקוש גדול מאוד למי שלמד הנדסת קירור ומיזוג אוויר.

תמיד חם לנו מדי או קר לנו מדי והנושא הזה קרוב לליבנו יותר מתמיד, למרות שאנו לא תמיד שמים אליו לב או שמים עליו דגש.

מוסדות לימוד המציעים לימודי מיזוג אוויר

יש מספר מקומות בארץ שמלמדים את המקצוע הזה, ביניהם בית הספר להנדסאים של המכללה למנהל, מכללות אורט ואחרים. תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד.

בכל מקרה, מאחר ומדובר במקצוע ריאלי למדי, תנאי הקבלה מתבססים לרוב על ציונים במקצועות המתמטיים של כל סטודנט וסטודנט, כאשר ניתן לקבל תעודה הנדסאי מוסמך או תעודת טכנאי.

אפשרויות תעסוקה בתחום

בסופו של תהליך הלימודים ולאחר קבלת התעודה הנכספת שוק העבודה פתוח, מאחר ותמיד יש דרישה למי שלמד את הנושא.

ניתן לעבוד במגזר הציבורי, במגזר העסקי והפרטי, בתעשיות הביטחוניות והאוויריות למיניהן ועוד.

תמיד יש את הדרישה לבעלי מקצוע טובים שיודעים את העבודה, וככל שעובר הזמן והמודרניות מתקדמת כך גם יש צורך מאוד גדול באנשים שמבינים בקירור ומיזוג אוויר, על מנת שתנאי המחיה של בני האדם, האוכל שלו ועוד, על פני כדור הארץ, יהיו אופטימליים כל הניתן.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי הנדסת מזון - מקצוע שמעורר תיאבון - מי שומר על מוצרי המזון שלנו טריים ואיכותיים? קראו על מקצוע הנדסת המזון ואפשרויות הלימודים בתחום.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור