x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי הנדסת מערכות מידע - עושים סדר בארגון

תאריך: 07/06/2010 14:18   מחבר: מערכת האתר

התמחות בהנדסת מידע היא התמחות מבוקשת, המעניקה לבוגריה לידע בתחומים החופפים עם לימודי הנדסת תוכנה וחומרה וכן לימודי הנדסת תעשייה וניהול.

הנדסת מערכות מידע עוסקת בעצם בפיתוח תכנון ושילוב חומרות ותוכנות מחשב בעולם התעשייה. הצורך באנשים שיפתחו כלי חומרה ותוכנה ליצור טוב יותר, זול  יותר או כאלו שישפרו את אופן ההתנהלות, הופך גבוה יותר ויותר.

בוגרי התואר בהנדסת מערכות מידע עונים על צורך זה כשלא רק שהם אמונים על פיתוח החומרה או התוכנה המתאימה, הם עושים זאת תוך כדי ניצול ידע וניסיון גם בתחום הנדסת התעשייה והניהול.

תפקידו של מהנדס מערכות מידע

תפקידו של מהנדס מערכות מידע או תקשורת היא לפתח ולבנות מערכות תוכנה וחומרה שיתאימו לצרכי התעשייה והמסחר בכלל ולצרכים היחודיים של המבקש בפרט, כל זאת תוך כדי התחשבות במטרות המבקש או הלקוח.

בהתאם לכך, יתבקש מהנדס מערכות המידע לספק את הכלים לשיפור האינטראקציה בין מערכות ממוחשבות לבין עצמם, בין העובדים למערכות ובין החברה ללקוח, במטרה לייעל ולשפר את התנהלות, הייצור או התפוקה של החברה.

במילים אחרות, מהנדס תעשייה וניהול יבקש לקדם ולייעל את מקום עבודתו פעמיים. ראשית, באמצעות פיתוח כלי חומרה ותוכנה חדישים, ושנית - על ידי התאמתם לדרישות ולמטרות הסובייקטיביות של מקום עבודתו. 

מסלולי הלימוד והמוסדות        

לימודי הנדסה בהתמחות במערכות מידע קיימות בכל האוניברסיטאות המוכרות ובמכללות רבות הפרוסות ברחבי הארץ.

כמו כן, מכללות רבות מציעות הכשרה כהנדסאי מערכות מידע לתפקידי אחזקה וניהול של מערכות המידע הקיימות היום בכל חברה או גוף ממשלתי ובכלל כמעט בכל תחום בחיינו.

התמחות במערכות מידע בחלק ממוסדות הלימוד הינה תת התמחות בהנדסת מחשבים, אך קיימים מוסדות לימוד המציעים את התואר כהתמחות נפרדת ומעמיקה יותר בתחום התעשייה והניהול.

אורכו של תואר במערכות מידע הוא כארבע שנים, במהלכן יוכשרו הסטודנטים בקורסים העוסקים בתחומי המחשוב וכן בתחומי לימודי הנדסת אלקטרוניקה וחשמל. בין היתר התמקצעו הסטודנטים לתואר בקורסים, כגון מדעי המחשב, תכנון, הנדסה והנדסת מחשבים.

עם התקדמותם במסלול הלימודים יתמקצעו הסטודנטים התחומים יחודיים כגון תכנון וניהול מערכות מידע, תכנון וניהול רשתות תקשורת בד ובד לצבירת ידע רב ידע רב בתחום התעשייה והניהול,  כגון כלכלה, סטטיסטיקה, שיווק ומנהל עסקים וניהול.

השתלבות במעגל העבודה

אין היום כמעט חברות שלא מחזיקות מחלקה לפיתוח וניהול מחלקות מידע. בוגר בהנדסת מערכות מידע יוכל להשתלב בענף התעשייה והמסחר, כמעט בכל חברה ותחום שיחפוץ והאפשרויות הפתוחות בפניו רבות. הוא יכול להשתלב בתחום מערכות מידע ותקשורת ברפואה, בענף הייצור, בחקלאות ודומיהם.

כמו כן יוכל מהנדס מערכות המידע להשתלב בניהול ואחזקה של מערכות מידע בארגוני ענק המחזיקים עשרות אלפי עובדים ונכסים, ביניהם גופים ציבוריים כמו משטרה וצבא, חברות הסלולר, מייקרוסופט ועוד.

אפשרות נוספת היא כמובן לעבוד בחברות חיצוניות המספקות את השרות לכל דורש, אולם אפשרות זו הולכת ונעלמת עקב ההבנה המתבקשת כי על כל חברה או פירמה להחזיק מחלקה אורגנית כזו ברשותה.

הלימודים להנדסת מערכות מידע או מערכות תקשורת אינם פשוטים, אך מדובר בשילוב מתבקש בין שני עולמות ששלובים זה בזה באופן שלא ניתן להפרדה אלו שיבחרו בתואר זה יקצרו את הפירות של העבודה הקשה עם סיום התואר כשברשותם כל היתרונות הכי חשובים היום ובעתיד.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי הנדסה - לקראת תואר שני כמהנדס - תואר שני בלימודי הנדסה הוא אפשרות מצויינת להעמיק את הידע האקדמי ולשפר את המיצוב המקצועי בחברה. קראו עוד על לימודים לתואר מתקדם.
המכללה האקדמית ללימודי הנדסה אורט בראודה בכרמיאל - לימודי הנדסה באורט בראודה מתקיימים במגוון מסלולים, ומשלבים בין סביבת לימודים גלילית נעימה ותנאי קבלה נוחים.
לימודי הנדסת מחשבים - מסלולים ותחומים שונים - מתעניין בחומרה, תוכנה או רשתות? לימודי הנדסת מחשבים מציעים פתרון גורף לתעסוקה בתחום המחשוב בארץ.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור