x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי הנדסת מכונות - מניעים את גלגלי החברה

תאריך: 25/05/2010 10:18   מחבר: מערכת האתר

הנדסת מכונות הינה תחום רחב הנוגע בכל תחומי החיים. לאן שלא נפנה כמעט, ידו של מהנדס מכונות הייתה בדב, בין אם זה בבית, על הכביש, בים, או בשחקים.

התחום עוסק בתהליכי מחקר, פיתוח, תחזוקה וייצור של מערכות מכאניות ושל מערכות אנרגיה. התפקיד של מהנדס מכונות מחייב כל הזמן התחדשות והתאמה למציאות הטכנולוגיות העכשווית.

הנדסת מכונות בכלים ממוחשבים

כבר זמן רב תחומים רבים בתעשייה נמצאים תחת בקרה ממוחשבת והייצור המכאני נעשה היום בכלים ממוחשבים. החל מתחנות כוח, מכונות ייצור, מבנים וגשרים ועד כלי שייט מטוסים וכלי רכב - הכל כמעט מתופעל, מתוחזק ומבוקר על ידי מחשבים.

לכן מהנדס המכונות יקבל כלים רבים להתמודדות ושימוש במחשב ההכשרה שלו תכלול גם לימודי הנדסת תוכנה ויפתחו לו אופציות עתידיות בעולם ההייטק ובתחומים חדשים המפתחים כיום, כמו לימודי מכטרוניקה, המהווים שילוב של לימודי מכאניקה, לימודי הנדסת אלקטרוניקה ולימודי מחשבים.

מסלולי לימוד של הנדסת מכונות

תואר ראשון בלימודי הנדסת מכונות מעניק את האפשרות להירשם בפנקס המהנדסים ומסיים התואר מקבל תואר BSc – בוגר מדעים.

לימודי הנדסה בתחום משלבים קורסים במקצועות כללים כמו יישומי מחשב, אנגלית טכנית, חשמל ואלקטרוניקה מתמטיקה ופיזיקה, וכן קורסים במקצועות ייסוד כמו מערכות הידראוליות ופנאומטיות, חוזק חומרים, תורת החומרים ועוד קורסים רבים ומגוונים שנקבעים לפי התואר המסוים שנבחר.

במסלול הלימודים לתואר הראשון ישנה האפשרות לבחור מסלול לימודים ראשי ומשני בנושאים אלו ובעוד קשת רחבה ומגוונות של התמחויות, ביניהן הנדסת פני שטח, חומרים, ייצור, חומרת מחשבים, מכניקה חישובית, תיב"ם ומערכות מכניות לטכנולוגיה עילית.

בנוסף, ישנן אפשרויות מגוונות נוספות שבסופן יקבל המסיים תעודת הנדסאי תוך פרק זמן קצר יותר של שנתיים ובמקצועות הנדסאי מכשור ובקרה והנדסאי מכונות. הנדסאי מכונות בהתמחות של רכב יקבל תעודת טכנאי ויוכל לעבוד במקצוע ללא תואר אקדמי.

למי מתאימים לימודים בתחום?

אם יש לך ראש ריאלי, חשיבה מדויקת שמצליחה לתפוס חוקיות של דברים, יכולת תפיסה ברמת המיקרו והמאקרו וגם אהבה לסדר, תכנון ופיתוח - יתכן כי זה התואר בשבילך.

 בכל תחום שהנדסת המכונות נכנסת אליו היא מחויבת להבין ולהתמקצע בחוקיות הרלוונטית לתחום, כך במסלול אווירונאוטיקה, המקנה לך את הידע הנדרש בשביל לחשב אילו כוחות פועלים על מטוס או כלי טייס אחר על כדור הארץ או על גופים בחלל, ההכשרה תלמד אותך את העקרונות שלפיהם בונים כלי טייס ומבני חלל ותחשוף אותך לם לתחומים קרובים כמו ארכיטקטורה ימית, מבני תעשייה דקי דופן ועוד.

מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד הנדסת מכונות

לימודי הנדסת מכונות נערכים במוסדות הבאים: הטכניון, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון, אפקה-המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל והמכרז האוניברסיטאי אריאל בשומרון.

אפשרויות תעסוקה בתחום

נגזרת פשוטה של רוחב וחיוניות התחום היא מגוון גדול של מקומות תעסוקה. בעל התואר יוכל לעבוד בתפקידים של הנדסת מכונות, הנדסת אווירונאוטיקה, הנדסת גרעין, הנדסת סביבה, הנדסת מכרוניקה, הנדסת רובוטיקה, ניהול הנדסאי ועוד הרבה. כמו כן קיימת קשת רחבה של מפעלים וחברות בתחומי הייצור, הפיתוח, המחקר או התכנון.

ולא נשכח את המוטו של אגודת מהנדסי המכונות - "מהנדסי המכונות מניעים את גלגלי המילניום השלישי".

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי הנדסת אלקטרוניקה - לימודים לתואר מהנדס והנדסאי - לימודי הנדסת אלקטרוניקה מאפשרים לבוגריהם להשתלב בתעשיית ההיי טק ולפתח מוצרים טכנולוגיים חסרי תקדים.
לימודי הנדסת קירור ומיזוג אוויר - מקצוע מבוקש בישראל - מערכות קירור ומיזוג אוויר הן תוצר מבוקש למדי באקלים הישראלי החם. מי מתכנן אותם ואיפה לומדים מקצוע זה? הכנסו וקראו.
המכללה האקדמית ללימודי הנדסה אורט בראודה בכרמיאל - לימודי הנדסה באורט בראודה מתקיימים במגוון מסלולים, ומשלבים בין סביבת לימודים גלילית נעימה ותנאי קבלה נוחים.
מכללת אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב - קראו על מסלולי לימודים לתואר בהנדסה, תנאי קבלה ושכר לימוד במכללת אפקה שבתל אביב.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור