x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

מהם לימודי הנדסת כימיה תרופתית?

תאריך: 25/05/2010 10:32   מחבר: מערכת האתר

תעשיית התרופות היא אחת התעשיות הנמצאות בצמיחה עצומה ומתמדת בכל רחבי העולם. כימאים תרופתיים עוסקים ללא הפסקה בניסיונות לשפר תרופות קיימות מבחינת אורך ההשפעה והפחתת תופעות הלוואי, כמו גם מציאת הקלה עבור אנשים מסוימים שתרופות אחרות לא עוזרות להם.

כמו כן, הדרישות המחמירות של ה-FDA גורמות למהנדסי כימיה תרופתית לפתח ולשפר את שיטות המדידה שלהם ולכן ישנו מחקר ענף על התרופות ופיקוח על כל שלב בייצור התרופה.

לימודי הנדסת כימיה תרופתית

לימודי הנדסה בתחום הכימיה הם לימודים מאוד פופולריים, המציעים התמחות בנושאים רבים, ביניהם הנדסאי כימיה כללי, טכנולוגיה של המזון, מעבדתית תעשייתית וכימיה תרופתית.

הלימודים הם לימודים מאוד איכותיים, המשלבים נושאי לימוד כגון כימיה כללית ואסתטית, כימיה אורגנית, כימיה מכשירית, אנטומיה, פיזיולוגיה, אבטחת איכות, יישומי מחשב, פרמקולוגיה, סיורים מקצועיים, מעבדות ועוד, כאשר קיימת חפיפה לא מועטה בתחומי הלימוד עם מסלול לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה.

הלימודים מהווים לימודים רב-תחומיים, עדכניים בכל קנה מידה, מקיפים מאוד ואף יישומיים, וכך הם מעניקים לסטודנטים את כל שהם זקוקים לו על מנת להשתלב באופן אופטימאלי בשוק העבודה לאחר מכן.  

אפשרויות תעסוקה לאחר הלימודים

בוגרי המסלול יוכלו להשתלב במוסדות שונים כגון בתי מרקחת, חברות מסחריות ומוסדות מחקר ופיתוח שונים. כל אלה משתייכים לתעשיית התרופות בארץ ובעולם. ניתן יהיה לעשות קורסי השלמה לתואר ראשון ואף להמשיך לתארים מתקדמים.

חלק מהאפשרויות להשלמה לתואר ראשון (B.Sc) הן במסלול פארמה, או השלמה לתואר ראשון (B.A) במדעי החברה. כך או כך גמישותו של התחום והטווח הרחב של האפשרויות אותן הוא פותח, הן אטרקטיביות מאוד הן לסטודנטים והן למעסיקים בתחום של הנדסת כימיה תרופתית.

כידוע, הכימיה היא תחום רב פעלים הקשור לתחומים רבים, הן מדעיים והן תעסוקתיים. לכן עלתה דרישה לא רק לעוסקים בתחום, אלא גם למסלולי הכשרה שיסייעו להכין דור חדש של מומחים בתחום. 

תנאי קבלה ללימודי כימיה תרופתית ועלויות

תנאי הקבלה כוללים בדרך כלל בגרות מלאה, או בגרות חלקית אבל זו שכוללת: אנגלית, מתמטיקה עברית והבעה. יש מקומות שדורשים פסיכומטרי, אך לא כולם, וישנו ראיון קבלה אישי.

המחירים נעים סביב השכר האוניברסיטאי, כלומר בין 9,000 ₪ ל-11,000 ₪. תמיד רצוי לעשות סקר מקיף ולשאול כל מקום בעצמו, משום שהמחירים עשויים להשתנות במעט משנה לשנה.

מוסדות הלימוד

מכיוון שזהו תחום חדש יחסית, מי שהשכיל לבנות במהרה תוכניות לימודים שיכשירו את המומחים בתחום הן המכללות. לכן תוכלו למצוא את מכללת הדסה שבירושלים, המציעה לסטודנטים שלה תואר הנדסאי כימיה מטעם מה"ט ולימודים האורכים שנתיים וחצי (כולל חצי שנה של פרויקט גמר).

מכללת אורט בראודה, אשר מעניקה תעודת הנדסאי ויכולת השלמה לתואר ראשון, תוך שלוש שנים. המכללה ממוקמת באזור הגליל והגולן. כמו כן, מציעים תעודה גם המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, במסגרת לימודי 3 שנים, אשר בסופם תוענק דיפלומת הנדסאי כימיה מטעם מה"ט.
 

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה - מהנדסים לנו את החיים - הנדסת ביוטכנולוגיה עוסקת בשימוש באורגניזמים חיים לצרכי רפואה, בריאות ואחרים. הלימודים מתקיימים במסגרות שונות והיקף שונה ומקנים הכשרה בתחום חיוני זה.
מידע על המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון - המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון מציעה מגוון רב של תארים בהנדסה ושואפת לקדם חברתית אוכלוסיות שונות באמצעות תוכניות לימודים מיוחדות.
לומדים בבירת הנגב - הנדסה באוניברסיטת בן גוריון - כל המידע על כל המוסדות בהם נלמדת הנדסה בישראל! קראו על לימודי הנדסה באוניברסיטת בן גוריון.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור