x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי הנדסת טכנולוגיות ואיכות מים

תאריך: 25/05/2010 10:29   מחבר: מערכת האתר

לימודי הנדסת טכנולוגיות ואיכות מים הוכרו כלימודי הנדסה לכל דבר רק בשנים האחרנות. מצוקת המים העולמית ומצוקת המים בישראל דרשו הפניית משאבים הנדסאיים וטכנולוגיים לנושא.

ההצלחות לא איחרו לבוא ומדינת ישראל נחשבת למעצמה בתחום פתרונות טכנולוגיים לבעיות מים כמו תכנון מתקני התפלה, טפטפות לשטחים חקלאיים ומיקסום פעולת החממות על הגידולים, אך תחום טכנולוגיות המים אינו נוגע רק לפיתרון בעיות מחסור במים אלא גם מניעת זיהום מי התהום והזרמת שפכים למקורות מים.

העיור הגובר וצבירת הפסולת שהולכת ומתגברת דורשים פתרונות טכנולוגיים לגבי שפכי תעשייה וזיהום מי הים. לכן, חשיבות הלימודים בתחום המים חורגת אל השפעה ממשית על חיי היום יום של כולנו.

מה כוללים לימודי הנדסת טכנולוגיות ואיכות מים?

מטרת מסלול הלימודים היא להכשיר אנשים לתפקידי מפתח בחברות, עיריות ויחידות סביבתיות המתעסקות בנושאי המים והשפכים ולתת פתרונות הנדסיים וטכנולוגיים. הכשרה דומה בתחום נלמדת גם במסגרת לימודי הנדסה אזרחית.

התכנים הנלמדים במסלול הם כימיה אורגנית, פיזיקה, מתמטיקה, מבני אינסטלציה, מיקרוביולוגיה, משאבות, אנגלית, תברואה, מערכות מים ושפכים, פסולת מוצקה, הטמנת פסולת, מיחזור, מתקני התפלה, בריאות הציבור, ניטור סביבתי ועוד.

במהלך הלימודים משלבים בין ידע תיאורטי לסיורים בשטח. לומדים על מבנה מערכת המים בישראל, פתרונות שהומצאו, בעיות עם שפכים תעשייתיים וסקירה כללית לגבי משק המים בישראל. המפתח ללימודים אלה הוא מעורבות והתעדכנות.

מסלולי לימוד

לימודי הנדסה של טכנולוגיות ואיכות מים יכולים להילקח כחלק מתואר ראשון במדעי הסביבה או כקורס המעניק דיפלומה של הנדסאי מים. לימודי הסביבה באוניברסיטאות ובמכללות המורשות לוקחים ארבע שנים לערך ותחום ההתמחות הוא טכנולוגיות מים.

לימודים מקצועיים ממוקדים יותר בתחום המים והשפכים ובסופם מקבלים תעודת הנדסאי מים מוסמך. לימודים אלה מוענקים במכללות ההנדסאיות כמו אורט ומכללת רופין. דרישות הקבלה הן תעודת בגרות מלאה וראיון אישי. לימודים באוניברסיטאות דורשים גם פסיכומטרי, בהתאם לביקוש.

אפשרויות תעסוקה בתחום

לימודי הנדסת טכנולגיות מים מתפארים בכך שהם פותחים דלת אל העולם הגדול. מומחים מישראל בתחום המים מבוקשים במקומות שונים בעולם כמו יפן, אוסטרליה וקפריסין.

מומחים אלה מייעצים ומפקחים על פרוייקטים הקשורים באיכות המים כמו הקמת מתקני התפלה או פתרונות השקייה חסכוניים לחקלאות.

גם בזירה המקומית אפשרויות התעסוקה הן רבות. כל הקמת מבנה ציבורי או פרטי נדרש לוודא כי אינו פוגע במי תהום. מצוקת המים ההולכת וגוברת, הצורך בעוד מתקני התפלה ומניעת זיהום מי הים גורמים לכל ארגון ולכל עירייה לצרף לשורותיה מומחה בהנדסת טכנולוגיות ואיכות המים.

כל המידע על מסלולי הלימוד מצוי על גבי הרשת, שם תוכלו לקרוא באריכות על מבנה הלימודים, תכני הלימוד, דרישות הקבלה ושכר הלימוד.

טפסי הרשמה מצויים בכל אתר של אוניברסיטה ומכללה כמו גם טלפונים, מיילים ועשרות דרכים ליצור קשר. כל שעליכם לעשות הוא להשוות, להתרשם, ולהירשם לאחד התחומים שעתיד להיות גורלי לכולנו.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי אדריכלות נוף - הכשרה כהנדסאי או אדריכל נוף - לימודי אדריכלות נוף מאפשרים לבוגרי התואר להשתלב במגוון מקומות עבודה הדואגים לתכנון הסביבה, ונלמדים הן במסגרת תואר באדריכלות והן במסגרת תעודת הנדסאי.
מהם לימודי הנדסת כימיה תרופתית? - אוהבים כימיה? מעוניינים במסלול לימודים שיקנה לכם אפשרות לשפר תרופות ותכשירים רפואיים? יתכן שהנדסת מזון היא תחום שיענין אתכם.
לימודי הנדסת מזון - מקצוע שמעורר תיאבון - מי שומר על מוצרי המזון שלנו טריים ואיכותיים? קראו על מקצוע הנדסת המזון ואפשרויות הלימודים בתחום.
לימודי הנדסת פלסטיקה וחומרים סינטטיים - בזכות מהנדסים שלמדו הנדסת פלסטיקה יש לנו כיום בקבוקי מים, טלפונים ושורה ארוכה של מוצרים סינטתיים יעילים. קראו על תחום לימודים מרתק זה בכתבה.
מידע על המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון - המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון מציעה מגוון רב של תארים בהנדסה ושואפת לקדם חברתית אוכלוסיות שונות באמצעות תוכניות לימודים מיוחדות.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור