x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי הנדסת חשמל - יש מי ששולט בזרם

תאריך: 25/05/2010 10:15   מחבר: מערכת האתר

מאז המצאת החשמל התפתחה הטכנולוגיה עוד ועוד, וכיום היא נמצאת בשלב שיש להתמחות בה ברמת מהנדס, על מנת שניתן יהיה להביא את התחום הזה לידי מימוש נרחב. אחד המקצועות הנחשקים ביותר בתחום ההנדסה הוא הנדסת חשמל, ומשמעותו היא לימודים אינטנסיביים לקבלת התואר והמקצוע – מהנדס חשמל.

כיום גם חשמל, כמו תחומי תוכן ריאליים אחרים, משפיעה מאוד על הכלכלה העולמית ומכיוון שמדובר בתחום שלא מפסיק להתפתח הדרישה היא תמיד לבעלי מקצוע שכאלה, שמוכנים תמיד ללמוד ואף להחכים את האחרים, מתוך ההבנה שיש כאן דינאמיקה בלתי נפסקת של מידע וידע שעוברים ממקום למקום, מאדם אחד אחר.

תנאי קבלה ללימודי הנדסת חשמל

ההחלטה ללמוד הנדסת חשמל מצריכה להתמודד עם המציאות שבשטח, והמציאות היא שתנאי הקבלה בכל פקולטה להנדסה באקדמיה אינם פשוטים באופן יחסי. ראשית, יש צורך בתעודת בגרות מלאה עם ציונים גבוהים, כאשר בתעודה עצמה יש בגרות במתמטיקה ברמה של 4 או 5 יחידות ובנוסף אנגלית ברמה טובה.

מעבר לכך, יש דרישה גם לפסיכומטרי בציון גבוה. כל מוסד מתאים את סף הכניסה שלו על פי פרמטרים שונים במקצת, אך רוח הדברים היא כזו שלא ניתן להתקבל אל לימודי הנדסה בכלל, והנדסת חשמל  בפרט, ללא רקע של מקצוע ריאלי כזה או אחר מהתיכון.

משמעותו של המקצוע הזה הוא יישום תהליכים של מעגלים חשמליים לצרכים שונים ומגוונים. כמו במסגרת לימודי הנדסת אלקטרוניקה, גם כאן מדובר במעגלים אלקטרומגנטיים שצריך לדעת כיצד לבצע עליהם את המניפולציה הנכונה בכדי שיפעלו כמו שצריך.

מהנדס חשמל - סמכות מקצועית בענייני חשמל

דבר ידוע הוא שהחשמל הוא עניין מסוכן מאוד ויש לדעת כיצד לעבוד איתו. זאת צריכים לדעת בעיקר חשמלאים, אך מתפקידו של מהנדס החשמל הוא לפקח על תהליך העבודה עם מערכות החשמל בתנאים נתונים.

ללא אישור של המהנדס המדובר, לא ניתן לקבל אף תקן לעבודה. מהנדס החשמל הוא החותמת המוסמכת ביותר לפעילות של מערכות חשמל באשר הן, ולשם כך הוא לומד את לימודי ההנדסה במשך 4 או 5 שנים, תלוי במוסד האקדמי שבו הוא לומד זאת.

לקראת סוף הלימודים יכול כל סטודנט בתחום למצוא את ההתמחות שמעניינת אותו, כמו תקשורת מחשבים, עיבוד אותות ועוד.

למה כדאי ללמוד הנדסת חשמל?

ישנן סיבות רבות בגללן כדאי ללכת וללמוד הנדסת חשמל, החל מהמשכורת הגבוהה לה זוכים מהנדסים בתחום, ואשר עולה יחד עם הנסיון המקצועי והצורך בסמכות מקצועית ועד הביקוש ההתחלתי לעובדים במקצועות כאלו, המאפשרים מציאת עבודה בקלות.

יש תמיד דרישה למהנדסי חשמל, וככל שהטכנולוגיה מתפתחת כך יש גם צורך במהנדסים מן הסוג הזה, על מנת שיתנו את הפיתרונות המתאימים מן האספקט האלקטרומגנטי. בשוק העבודה תמיד יהיה צורך במקצוע הזה, בין אם מדובר בהיי טק, במגזר הפרטי והעסקי, בתחום הבטחוני, בענף הבניין ועוד.

מעבר לכל, יש את היוקרה של התואר המבוקש הזה, הנובעת מהעבודה הקשה שהשגתו מצריכה. יוקרה זו לא ניתן להשיג בקלות והעבודה הקשה משתלמת בסופו של דבר.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי הנדסת אלקטרוניקה - לימודים לתואר מהנדס והנדסאי - לימודי הנדסת אלקטרוניקה מאפשרים לבוגריהם להשתלב בתעשיית ההיי טק ולפתח מוצרים טכנולוגיים חסרי תקדים.
לימודי הנדסת מכונות - מניעים את גלגלי החברה - הנדסת מכונות בת זמננו עושה שימוש בכלים טכנולוגיים חדשניים על מנת לפתח ולתחזק מכונות. גלו מהם אפשרויות הלימודים בתחום זה - בכתבה.
לימודי הנדסת קירור ומיזוג אוויר - מקצוע מבוקש בישראל - מערכות קירור ומיזוג אוויר הן תוצר מבוקש למדי באקלים הישראלי החם. מי מתכנן אותם ואיפה לומדים מקצוע זה? הכנסו וקראו.
לימודי הנדסה בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל - הטכניון ידוע כאחד המוסדות היוקרתיים ללימודי הנדסה בארץ. מהם תנאי הקבלה להנדסה בטכניון ומה שכר הלימוד?
מידע על המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון - המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון מציעה מגוון רב של תארים בהנדסה ושואפת לקדם חברתית אוכלוסיות שונות באמצעות תוכניות לימודים מיוחדות.
לימודי הנדסה באוניברסיטת תל אביב - במרכז העניינים - היתרון בלימודי הנדסה במוסד לימודי מרכזי כמו אוניברסיטת תל אביב הוא באפשרות לבחור מבין מגוון רב של מסלולי לימוד ותארים.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור