x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

מהנדס ומנהל? לימודי הנדסה במכללת רופין

תאריך: 17/06/2010 11:28   מחבר: מערכת האתר

מכללת רופין קיימת מאז קום המדינה וקרויה על שם ארתור רופין. הערכים שהביאו להקמת המכללה הם התיישבות בארץ ישראל וקריירה אקדמית. המכללה עברה שינויים רבים לאורך השנים וכיום היא מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה ומוסמכת להענקת תארים אקדמיים.

בשנת 2001 נפתח במכללה בית ספר להנדסה, שלוחה של אוניברסיטת "קובנטרי" שנתנה תארי הנדסה אירופאים וקיימה את הלימודים בשפה האנגלית. בעקבות פנייה של המועצה להשכלה גבוהה הפך בית הספר למוסד ישראלי שנותן תארים מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה לתוכניות הנלמדות זה מכבר.

מסלולי לימודי לתואר בהנדסה

לימודי הנדסה הם לקראת תואר BSc, המאפשר רישום בפנקס ההנדסאים והאדריכלים האורך ארבע שנים, במסגרת ארבע מסלולי לימודי שונים: לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת מחשבים, לימודי הנדסה רפואית או לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

לימודי הנדסת מחשבים

מלבד הנושאים המוכרים והבסיסיים שנלמדים בחוגי הנדסת המחשבים וכוללים פיתוח מערכות מחשב, מערכות DSP מערכות RT מהנדסי מערכת, תוכנה, יישומים, מנתחי תוכנה ועוד, קיימת אפשרות להוסיף אשכול מערכות רפואיות.

לימודי הנדסת מחשבים מאפשרים בחירה באשכול בחירה מיוחד המשלב את מדעי החיים עם הנדסת מחשבים, מקנה ידע חיוני בפיזיולוגיה ובמדידה של אותות ביולוגיים.

התואר מאפשר עבודת גמר בשיתוף עם חברות ההיי טק הגדולות בשוק, ושמה דגש על הקניית יכולות עבודה בצוות והבנה ברמה הניהולית. מסיימי התואר יכולים להשתלב בעבודה בשוק ההיי טק.

לימודי הנדסה רפואית

לימודי התואר בהנדסה רפואית נערכים בשיתוף עם בית חולים הלל יפה, כאשר הקורסים נלמדים חלקם במכללת רופין וחלקם בקמפוס מכמורת.

תחום ההנדסה הרפואית משלב את כישוריו הטכנולוגיים המיוחדים של המהנדס לתוך מדעי החיים ומדובר ב אחד התחומים המתפתחים במהירות בעולם המערבי, בשל התקדמות הרפואה והטכנולוגיות הנלוות.

במכללת רופין ניתן לבחור בשני אפיקי לימוד של הנדסה רפואית -  האחד בתוכנה, המאפשר שילוב המחשבים ברפואה, והשני בהנדסת מכשור רפואי, המתייחס לאספקטים הפיסיקליים של המכשור.

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

התוכנית המגוונת במסגרת לימודי הנדסת אלקטרוניקה וחשמל שומרת על עדכניות וגמישות למציאות העכשוית. ניסיון מעשי ניתן במעבדות חדישות ומשוכללות שמתואמות לדרישות המשק.

בשנתיים הראשונות נלמדים מקצועות החובה הנותנים לך בסיס וידע בתחומי המדע החיוניים ובשנה השלישית מחליטים על מקצועות בחירה מתאימים. בשנה הרביעית על כל סטודנט לבחור שני תחומי התמחות מתוך הארבע הבאים: תקשורת, מחשבים, עיבוד אותות ומערכות רפואיות.

לימודי הנדסת תעשייה וניהול

הנדסת תעשייה וניהול הוא מסלול ההנדסה הותיק ביותר במכללה. התוכנית כוללת שלושה אשכולות בחירה, בהם רוכשים ידע בתחום ההנדסה הניהולית ושמים דגש על דינמיות הסביבה העסקית והתעסוקתית.
תחומי ההתמחות הם מסלול ניהול שרשת האספקה, המתאפיין בקורסים ניהוליים חדשניים, ניהול מערכות מידע, סחר בינלאומי וניהול משאבי ים.

הנדסה וניהול - דגש על יישום הידע ההנדסי בתעשייה

בכל מסלולי ההנדסה ברופין ישנו דגש רב על ניהול ושיווק על מנת לאפשר לבוגר התמודדות והתפתחות בצוות ניהולי כשישתלב במערך העבודה.

הלימודים הם בשיתוף עם בית הספר לניהול ובמהלכם עוברים קורס להכרת התעשייה הישראלית הנערך עם מיטב המנהלים במשק.

מכללת רופין משלבת הכרת התעשייה בתוך מסגרת לימודיה ושמה דגש אמיתי על השתלבות הבוגר בתחומי התעסוקה המתאימים. היא מעצבת במוחו של התלמיד את תמונת המצב העכשווית ונותנים כלים בפועל להתמודדות והצלחה בתחום העבודה.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי הנדסת תוכנה - מה הם כוללים? - לימודי הנדסת תוכנה הם תחום לימודים מבוקש, המבטיח תעסוקה באחד מאפיקי התעסוקה הדינמיים והרווחיים כיום - שוק ההייטק.
משלבים לימודים ועבודה - לימודי הנדסה במכללת רמת גן - מכללת רמת גן משלבת בין לימודים במכללה לתואר מהנדס של האוניברסיטה הפתוחה. קראו על אפשרויות הלימוד בכתבה.
לימודי הנדסה במכללת אריאל בשומרון - המרכז האוניברסיטאי אריאל שבשומרון מציע מגוון תארים ראשונים בתחום ההנדסה וכן אפשרויות לימוד נוספות.
המכללה האקדמית כנרת - לימודי הנדסה בנופי הצפון - אל מול נופיה המרהיבים של הכנרת קיימת מכללה המאפשרת לימודים לתואר B.sc במגוון מסלולי הנדסה.
אורט הרמלין בנתניה - לימודים לקראת תעודת הנדסאי - מכללת אורט הרמלין מציעה שלל מסלולי לימוד לתעודת הנדסאי עם אפשרות להשלמה לקראת תואר ראשון. קראו עוד.
על לימודי הנדסה במכללה - מסלולים, מוסדות ומאפיינים - אלו מכללות מלמדות הנדסה? מה מיוחד בלימודים אלו ואיזו הכשרה מקצועית מקבלים הסטודנטים? קראו בכתבה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור