x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי הנדסה באוניברסיטה העברית בירושלים

תאריך: 09/06/2010 13:35   מחבר: מערכת האתר

האוניברסיטה העברית בירושלים היא האוניברסיטה הראשונה בארץ, אשר הוקמה ב- 1925 והסמיכה בוגרים ב-12,000 תארים אקדמיים. בין בוגריה יש אנשים בעלי שם בתחומי המחקר השונים ואפילו מדענים חתני פרס נובל.

בית הספר להנדסה על שם רחל אשר באוניברסיטה העברית בירושלים נמצא כעשר דקות הליכה דרך שער הנשיא בגבעת רם. בית הספר ממוקם בתוך הפקולטה למתמטיקה ומדעי הטבע.

מסלולי לימוד בפקולטה להנדסה באוניברסיטה העברית

B.Sc בהנדסת מחשבים

מטרתה של התוכנית היא להכשיר את בוגריה לעסוק במגוון תחומי ההיי-טק, להתמודדות עם מחקר ויכולות פיתוח וניהול, תוך פיתוח כושר הפשטה, חשיבה אלגוריתמית-חישובית ודגש על עבודה בצוות לקראת יציאה לעולם התעסוקה. 

לימודי הנדסה בתוכנית הם לתואר "בוגר בהנדסת מחשבים", כאשר האוניברסיטה ממליצה למי שלא למד 5 יחידות פיזיקה לעבור קורס הכנה לפיזיקה.

תוכנית הלימודים מחולקת לפי שנות לימוד, כאשר בשנתיים הראשונות נלמדים מקצועות היסוד המדעיים וקורסי המבוא להנדסת מחשבים. בשנה השניה והשלישית נלמדים לימודי החובה בהנדסת מחשבים ומדעי המחשב ובשנים השלישית והרביעית יש לבחור בין אשכולות קורסי הבחירה.

אשכול הוא קבוצה של נושאים בעלי מכנה משותף שהבוחר לומד ומתמחה בהם דרך הקורסים. הלימוד בצורה זו היא גמישה וישנה אפשרות ללמוד קורס שמחוץ לקבוצה של האשכול המסויום (באישור).

B.Sc בהנדסת מחשבים עם התמחות במיקרואלקטרוניקה או אופטואלקטרוניקה

התוכנית שמה דגש על הכשרה רצינית בפיסיקה יישומית ומקנה יכולות תכנון ופיתוח של מערכות מיקרו-אלקטרוניות ואלקטרו-אופטיות, ומשלבת אלמנטים השאובים מעולם לימודי הנדסת אלקטרוניקה במסגרת התואר.

תוכנית יחודיות זאת מיועדת להכשיר את האנשים שיובילו את המחקר והפיתוח בתחום. לבוגרי התואר המוכשרים ברמה גבוהה יתאפשר להמשיך לתואר שני ושלישי.

ישנם שני מסלולים לתואר, הראשון הוא לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות פיסיקה יישומית והשני הוא לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות פיסיקה יישומית ומנהל עסקים.

הבוגרים המצטיינים יוכלו להמשיך לקבלת תואר מוסמך בתוספת של שנית לימוד אחת בלבד.

תוכניות מיוחדות

לתלמידים המצטיינים בלימודי הנדסת המחשבים מתאפשר להגיש בקשה לפני תחילת השנה השלישית להרחבת התואר כך שתעודת גמר התואר התואר תכלול גם את החוג שבו הרחיבו (מתמטיקה או פיזיקה), בנוסף לחוג להנדסת מחשבים. 

מסלול ישיר לתואר שלישי בביו-הנדסה

המקצוע המתפתח והיחודי הזה משלב ידע בכימיה, מתמטיקה, מדעי הרפואה ועוד רבים, יחד עם מדעי ההנדסה השונים.

דבר זה מאפשר למסיים התואר להבין מערכות ביולוגיות מורכבות עד לרמה המלוקולרית וברמת האורגניזם בכדי להביא לידי יישום שיטות מתחומי ההנדסה והמדעים לתוך תחום הרפואה המתחדשת והמשתכללת בעזרת הביולוגיה של ימינו.

הכל כדי בסופו של דבר מסייע להגיע לפתרונות בתחומים הנוגעים לנו בצורה המשמעותית ביותר – רפואה וביולוגיה. התוכנית משלבת תיאוריה עם התנסויות וניסויים בביו-הנדסה.

כמו כן, הסטודנטים לומדים פיתוח מכשור ביולוגי ורפואי (תחום שמגוון התעסוקה בו רחב ומתפתח מהר), פיתוח אנרגיה ממקורות ביולוגים ועד תכנים מעניינים ורלונטים מאוד לחיינו ועתידנו. מסיימי התוכנית הייחודית יקבלו תואר PHD ב"ביו-הנדסה".

אל התוכנית מתקבלים בוגרים בתחומים מדעי החיים, הטבע, בוגרי לימודי רפואה, לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה או לימודי הנדסת תוכנה עם ציון גמר של 85 לפחות.

עבור אנשים המוסמכים במקצועות הרלוונטים תינתן האפשרות להגיש מועמדות לתוכנית המסלול הישיר, כאשר מתקבלים לתוכנית בסביבות ה-10 תלמידים בשנה, לאחר מיון ראשוני וראיון אישי.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי הנדסה באוניברסיטה הפתוחה - לימודים בקצב שלך - עסוקים ורוצים ללמוד הנדסה? האוניברסיטה הפתוחה מציעה לכם ללמוד הנדסה בקצב שלכם, במסגרת קורסים של למידה עצמאית.
לומדים בבירת הנגב - הנדסה באוניברסיטת בן גוריון - כל המידע על כל המוסדות בהם נלמדת הנדסה בישראל! קראו על לימודי הנדסה באוניברסיטת בן גוריון.
משלבים הנדסה ותורה בבית הספר לטכנולוגיה בירושלים - בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים מאפשר לאוכלוסייה הדתית והחרדית בישראל ללמוד תוך שמירה על אורח החיים הדתי ולימודי תורה.
המכללה האקדמית להנדסה בירושלים - כל מה שמעניין מהנדס - קראו על מגוון מסלולי הלימוד שהמכללה האקדמית להנדסה בירושלים מציעה - מסלולים לתואר וכן לימודי תעודה.
ליגה משלהם - הכל על לימודי הנדסה באוניברסיטה - למה לימודי הנדסה באוניברסיטה כל כך מבוקשים? זה עניין של ביקוש והיצע.. קראו עוד בכתבה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור