x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

המכללה האקדמית כנרת - לימודי הנדסה בנופי הצפון

תאריך: 23/06/2010 12:41   מחבר: מערכת האתר

המכללה האקדמית כנרת ממוקמת בנוף מרהיב הצופה אל ים כנרת, ממנו אפשר להשקיף לחרמון, לראות את פסגות הרי רמת הגולן והגליל העליון. אותו נוף שנתן השראה לרחל המשוררת לכתוב שירה - נותן היום השראה לרבבות סטודנטים בלימודיהם.

המכללה זוכה להשגחה ופיקוח צמוד של אוניברסיטת בר אילן ומתאימה עצמה ואת מטרותיה לסביבתה באופן מרשים. שכר הלימוד הינו שכר בגובה אוניברסיטאי, נמוך בהרבה ממכללות פרטיות רבות, כאשר בנוסף יש אפשרויות מגוונות למלגות בתמורה לעשייה קהילתית. 

מסלולי הלימוד ההנדסיים

בית הספר להנדסאים קיים כבר 40 שנה ופועל במסגרת קמפוס המכללה. בית הספר הוא בעצם חלק מהמרכז ללימודי הנדסה וטכנולוגיה ומקיים קשרים הדוקים עם המגמות האקדמיות במכללה, דבר המאפשר להנדסאים להשתלב בהמשך דרכם גם בתואר אקדמי.

רוב מסלולי הלימוד במכללה הם מסלולים לתואר BSc, המאפשר רישום בפנקס המהנדסים והאדריכלים. במכללה האקדמית כנרת אורכו של כל תואר הוא 4 שנות לימוד.

לימודי הנדסת מערכות מידע

מאז מהפכת המחשב, חברות, עסקים, תעשיות, ממשלות ועוד מסתמכים על מחשוב ועל מאגרי מידע ממוחשבים כבסיס לכל מערכת תפעולית ובעצם ככלי להשגרת המטרות הייחודיות של כל גוף. בוגרי לימודי הנדסת מערכות מידע במכללה האקדמית כנרת ילמדו לפתח ולתפעל מערכות מידע במיומנות. הלימודים ישלבו התנסות בפועל עם התעשייה, הוראה ופרויקטים המנוהלים על ידי אנשי מפתח בתחום והתאמה של תכני הלימוד לשוק ולחידושים של ימינו.

לימודי הנדסת איכות ואמינות באלקטרוניקה

המטרה של לימודי הנדסה בתחום היא להכשיר מהנדסים שיהיו אחראים על איכות ואמינות מוצרים ושירותים, כשתפקיד המהנדס מתחיל כבר בשלב תכנון המוצר. תחום זה רלוונטי למגוון עצום של מוצרים ושירותים המשפיעים עלינו תדיר ולכן מהנדס איכות ואמינות באלקטרוניקה ילמד בקשת רחבה של נושאים מתחום האלקטרוניקה, החומרים, הציוד המכני ויחסי אנוש. מהנדס איכות הינו החוט המקשר בין המרכיבים השונים בחברה.

לימודי הנדסת תעשיות מים

תחום רלוונטי כל כך לזמננו, שבו הכנרת רחוקה מאוד ממצבה הטבעי, ים המלח מתרוקן באופן שיטתי ומחירי המים עולים הוא לימודי הנדסת טכנולוגיות מים. בעקבות הצורך הגובר, מכשיר המסלול את מהנדסיו לכניסה מהירה לתחום.

תחום המים משופע במקורות תעסוקה, החל ממהנדסי מפעל העוסקים בתהליכי פתוח ואינטגרציה על לתחום המים הישראלי שם ישנם אפשרויות להשתלב בתפקידים רבים כמו מהנדסים בתאגידי מים, דרך מהנדסי תפעול במתקני טיפול במים וכלה בתחומים ואפשרויות רבות נוספות.

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

הפיתוח והייצור של רכיבי חשמל והפיתוח של מערכות חשמל מתקדמות הוא הדבר שמינף את תחום ההיי טק בארץ. תעשייה מפותחת חזקה ומרשימה כזו כמו שיש לנו בארץ זקוקה למוחות צעירים שיקדמו שיפתחו באופן תמידי. השינויים הטכנולוגיים המואצים של תעשיית האלקטרוניקה בארץ דורשים עדכון מתמיד, על כן לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מכינים אותך לתחום דרך לימוד של המדעים המדויקים והקניית כושר למידה והתחדשות.

לימודי הנדסת תוכנה

לימודי הנדסת תוכנה הנרכשים במהלך התואר במכללה האקדמית כנרת מהווים בסיס ידע נרחב להבנה והתפתחות בתחום הנדסת התוכנה. מהנדס התוכנה לומד להבין את התהליכים המחזוריים של פיתוח מערכות עתירות תוכנה. הוא לומד לזהות מה הצורך, איך מבינים בשפת התוכנה את דרישות הלקוח ועוד תהליכים שנפרשים על שנים רבות. בסופו של דבר על מהנדס התוכנה להשתמש בידע המדעי שלו לכדי תועלת כלכלית.

בכל תוכניות הלימוד נלמדים מקצועות הבסיס המדעיים (אם התאמות ביחס לחוג המסויים) בשנתיים הראשונות, המכללה דוגלת בשילוב תעסוקה מעשית והבנה רחבה של התחום עם נגיעות רציפות עם החברות המובילות בתחומים השונים וכן עם אנשי מפתח שמנהלים קשר עם המכללה עם זה בהוראה או בנתינת עצות והנחיה.

ועוד כמה דברים קטנים וטובים...

המכללה מציאה מסלול מיוחד לתלמידים מבטיחים - מסלול אופקים להיי טק הוא תוכנית מקוצרת המקנה תואר B.Sc באחד מתחומי ההנדסה ומקנה לימודים במימון מלא.

המכללה האקדמית כנרת ידועה בליווי ובתמיכה הרבה שהיא נותנת לתלמידיה, באווירה הטובה שבמכללה הממוקמת בנופים מרהיבים וסגל איכותי שפועל למען הצלחת הסטודנטים והחברה.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי הנדסת חשמל - יש מי ששולט בזרם - מהנדס חשמל מפקח על עבודות חשמל מורכבות. איך מגיעים ללימודי הנדסת חשמל ואלו סוגים של מסלולי לימוד קיימים? קראו בכתבה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור