x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

המכללה האקדמית ללימודי הנדסה אורט בראודה בכרמיאל

תאריך: 10/06/2010 15:36   מחבר: מערכת האתר

רשת אורט הקימה את מכללת אורט בראודה בכרמיאל, כשאחת מן המטרות היא פיתוח וקידום איזור הגליל. פתיחת המוסד האקדמי לתחום ההנדסה אכן עמדה בציפיות, וכיום המכללה מהווה מרכז חשוב מאוד באזור הגליל, המשתלב היטב בעולם התעשייה ובפיתוחו של הגליל.

הסטודנטים הלומדים במכללה נהנים מחיים סטודנטיאלים מגוונים וענפים, הכוללים מעורבות חברתית ענפה, סביבת לימודים מתקדמת, מעונות סטודנטים, קהילה מגובשת ועוד.

במהלך השנים קיבלה המכללה ללימודי הנדסה בכרמיאל מוניטין מכובד ומוערך בקרב המעוניינים להתמקצע בתחום ההנדסה, היא הפכה ליעד לגיטימי ומבוקש בין מוסדות הלימוד בארץ ובוגריה מבוקשים גם הם בענף התעשייה והעסקים.

לימודי הנדסה באורט בראודה

המכללה נחשבת כאחת מארבע המכללות הגדולות בתחומה, כאשר נכון להיום לומדים בה אלפי סטודנטים. המסלולים ללימודי ההנדסה אותם מציעה המכללה הם בדגש על השתלבות בעולם התעשייה בכלל ובגליל בפרט והיא שמה לעצמה למטרה לפתח תוכניות לימוד שמתאימות לכלכלה ולמשק הישראלי. 

כיום מציעה המכללה מסלול לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת מערכות מידע, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, לימודי הנדסת חשמל, לימודי הנדסת אלקטרוניקה, לימודי הנדסת מכונות ולימודי הנדסה אופטית.

תנאי הקבלה לפקולטה להנדסה

דרישות הכניסה בתחום ההנדסה הן גבוהות יחסית, אך בשונה מתנאי הקבלה באוניברסיטאות רף הקבלה במכללות מעט נמוך יותר, במטרה למשוך את קהל הסטודנטים למכללה בגליל ואולי אפילו לגרום לשילובם ופיתוח האזור.

הדרישה לכל המסלולים של לימודי הנדסה במכללת אורט בראודה הן נמוכות, תנאי הקבלה עומדים על ממוצע של 70 בבחינות הבגרות וציונים נעים בין 500 ל-600 בבחינת הפסיכומטרי.

המעוניינים לקבל הסמכה כמהנדסים בבית הספר צריכים להציג את מועמדותם ויתכן שיידרשו לעבור מבחנים ממיינים בתחומים כמו מתמטיקה פיזיקה ודומיהם.

חשוב לציין כי גם אם תנאי הקבלה נמוכים יחסית, אין הדבר אומר כי רמתה של המכללה נמוכה וכל מטרתם של תנאי הקבלה הנמוכים היא למשוך אנשים איכותיים לאזור הגליל המתפתח.

בעצם מדובר באחת מהפקולטות היוקרתיות ללימודי ההנדסה, כשבדומה למוסדות לימוד אחרים בפריפרייה, מיקומה בגליל מאפשר לה ליהנות מתקציב גבוה והיא מספקת ללומדים בה את התנאים האופטימליים.

אז למה אורט בראודה?

שטח המכללה המשתרע על כיותר מ-180 דונם והיא מכילה בתוכה את סביבת לימודים נעימה ותנאי לימוד המתחשבים ברווחת הסטודנט. מלבד סגל הוראה מעולה, המכללה מספקת לסטודנט גם את שאר הכלים הנדרשים לו בכדי שהוא יוכל להגיע למצוינות במהלך לימודיו.

מכללת אורט בראודה חרטה על דגלה גם ערכיים חשובים ולאומיים, ומלבד הכשרת דור חדש של מהנדסים היא מבקשת להנחיל להם את אהבת הארץ והגליל, את הרצון להתברג בעולם התעשייה בארץ בכלל ובאזור הגליל בפרט, ובכך לעזור כמעה בקידומו.

בשנים האחרונות הוזכרה המכללה חדשות לבקרים בתקשורת, כמי שהייתה אחראית לכמה מן הפיתוחים וההמצאות מהחשובים ביותר בעולם המדע העולמי, ובכך בעצם באה על שכרה על עבודה קשה וארוכה כמיסודה כמוסד אקדמי יוקרתי.  

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי הנדסת חשמל - יש מי ששולט בזרם - מהנדס חשמל מפקח על עבודות חשמל מורכבות. איך מגיעים ללימודי הנדסת חשמל ואלו סוגים של מסלולי לימוד קיימים? קראו בכתבה.
עובדים ולומדים - לימודי הנדסה בערב - לא מעט מוסדות בארץ מציעים מסלולים גמישים ללימודי הנדסה. רוצים ללמוד הנדסה אבל יכולים רק בערב? הכתבה הזאת בשבילכם.
לימודי הנדסה במכללת אריאל בשומרון - המרכז האוניברסיטאי אריאל שבשומרון מציע מגוון תארים ראשונים בתחום ההנדסה וכן אפשרויות לימוד נוספות.
לימודי הנדסה במכללת אורט כפר סבא - להיות אדריכל - רוצים ללמוד אדריכלות נוף או אדריכלות ועיצוב פנים? מכללת אורט כפר סבא פותחת בפניכם מסלולים למקצועות מרתקים.
הדרך המהירה למקצוע הנדסי - תעודת הנדסאי או טכנאי - לימודי הנדסאי מעניקים לבוגריהם תעודה מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע ומקנים אפשרויות מקצועיות רבות. קראו בהרחבה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור