x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי הנדסה באוניברסיטה הפתוחה - לימודים בקצב שלך

תאריך: 10/06/2010 13:40   מחבר: מערכת האתר

האוניברסיטה הפתוחה (הידועה גם בראשי התיבות או"פ) היא מוסד לימודים שונה ממוסדות הלימוד הנורמטיביים. כשמה כן היא - אוניברסיטה פתוחה לכל המעוניין ללמוד בה, אשר דרישותיה ותנאי הקבלה שלה שונים משל אוניבריסיטאות אחרות.

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכניות לימודים מלאות, ובכללן גם שני תארי הנדסה (B.sc) בתחום לימודי הנדסת תוכנה או לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לבחירת הסטודנט.

השוני העיקרי באוניברסיטה הפתוחה, הוא בשיטת הלימוד שלה ובמבנה הארגוני שלה, כאשר בניגוד למוסדות הלימוד הרגילים, האוניברסיטה הפתוחה אינה מבקשת להירשם לחוג לימודים מסוים, אלא לקורסים בודדים, שנצברים בסופו של דבר לכדי תואר אקדמי לכל דבר ועניין.

קצב צבירת הקורסים הוא על פי בחירתו והחלטתו של הסטודנט. האוניברסיטה הפתוחה אינה כופה על הלומד בה את קצב הלמידה וצבירת הקורסים ומשך זמן הלימודים אינו מוגדר והוא נקבע על פי בחירתו של הסטודנט.

השוני המהותי יותר הוא שיטת הלימוד בקורסים. קורס באוניברסיטה הפתוחה הוא קורס ללימוד אינדיווידואלי, המתבצע באמצעות ספרים וחוברות שמספקת האוניברסיטה במטרה לאפשר לימוד עצמי.

קורסים באוניברסיטה הפתוחה מדורגים לשלוש רמות: רמת פתיחה, רמה רגילה ומתקדמת. סטודנטים הלומדים לתואר ובמיוחד בתחום ההנדסה, צריכים לוודא כי הם עומדים בתנאים שמציבה המכללה.

אותם תנאים יכולים להיות מספר קורסים מקסימלי או מינימלי בכל קבוצה, וכן בקורסים המקדימים שהם צריכים לעבור בטרם יוכלו לגשת לחלק מהקורסים ברמה המתקדמת.

בכל קורס קיימות מטלות והן מהוות מרכיב עיקרי בו, כאשר קיימות מספר מטלות חובה בצורת תרגילים או עבודות, אותן חייב הסטודנט להגיש בדואר או דרך האינטרנט. בנוסף חייב לעבור הסטודנט את מבחן גמר עם סיום חומר הלימוד.

המועדים להגשת המטלות, המועד למבחן הגמר וכן לוחות זמנים וכלים אחרים ניתן למצוא בחומר הכתוב הרב שמספקת המכללה.

סטודנטים שעמדו בכל דרישות התואר שהציבה האוניברסיטה יקבלו את אישורה של הועדה לאישור תוכניות לימודים שתנפיק להן מסמך המעיד על כך. תפקיד נוסף של אותה ועדה תפקיד יעוץ שניתן בשלבים מוקדמים יותר במהלך הלימודים לתואר.

לימודי ההנדסה באוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה מציעה שני תארי הנדסה - תואר בהנדסת תוכנה ותואר בהנדסת תעשייה וניהול. כאמור, לא קיימות דרישות קדם לאלו הרוצים לקבל את הסמכתם דרך האוניברסיטה הפתוחה, אולם הבוחרים בדרך זו צריכים לעמוד בתנאים שמכתיבה האוניברסיטה, תוך כדי הלימודים לתואר.

מטבע הדברים, לימודי הנדסה אינם פשוטים ודורשים ידע מקדים באנגלית מתמטיקה ופיזיקה. כמו כן, רבים מן הקורסים הנדרשים לסיום התואר מתנים את ההרשמה להם בסיום קורסים אחרים, כך שיש להיות ערים לכל הדרישות וההתניות שדורשת האוניברסיטה.

ניתן לקבל מידע זה דרך הספרים וכמובן דרך האתר, שמהווה בעצם את אחד הכלים החשובים העומדים לשימושו של סטודנט באוניברסיטה הפתוחה.

דרישות לקבלת הסמכה כמהנדס מהאוניברסיטה הפתוחה 

הסטודנטים בהנדסת תעשייה וניהול נדרשים לצבור כ-161 נקודות זכות, שמורכבים מקורסים בחטיבות מתמטיקה, פיזיקה, מערכות מידע, כלכלה וניהול, תעשייה וניהול ופרויקט בהנדסת תעשייה וניהול לקראת סוף התואר.

הסטודנטים בהנדסת תוכנה נדרשים לצבור 152 נקודות זכות שמורכבים מקורסים מהחטיבות במתמטיקה, פיזיקה, לימודי תשתיות במדעי המחשב, לימודי הנדסת תוכנה וכן פרויקט מסכם בהנדסת תוכנה לקראת סוף התואר.

אז למי מתאימים הלימודים?

בשל אופייה של מסגרת הלימודים הפתוחה, האוניברסיטה הפתוחה מתאימה לאנשים אשר אינם יכולים להתחייב למסגרת לימודים סדורה במסגרת אקדמית לוחצת כמו אנשי משפחה, קרייריסטים, אנשי צבא ודומיהם, וכן לאנשים בעלי יכולת לימוד אוטודידקטית גבוהה. 

חשוב מאוד לציין כי הלימודים במתכונת זו לא פשוטים. הסטודנטים צריכים להיות נחושים להצליח, בעלי משמעת עצמית, יכולת למידה עצמית גבוהה ואחריות מסוימת, כך שמי שאינו חושב שקיימים בו לפחות חלק מהתכונות הללו, יתקשה לעמוד במסגרת לימודית זו.

בנוסף, הלימודים לתארי ההנדסה דורשים ידע מוקדם או לפחות יכולת הבנה אנליטית ומתמטית, דבר אשר מקל על מסגרת הלימודים העצמית מלכתחילה.

לסיום, נהאו"פ מקנה שני כלים חשובים שמספקת האוניברסיטה והם מומלצים במיוחד ללומדים לאחד מתארי ההנדסה שמציעה האוניברסיטה הפתוחה.

האחד, יעוץ אקדמי והדרכה בלמידה, שניתן טרם ההרשמה, והשני - מפגשי ההנחיה המתקיימים אחת לכמה זמן בכול קורס. אלו אינם מפגשי חובה, אך הן תורמים רבות להבהרת החומר הנלמד וליצירת קשר עם הסטודנטים האחרים בתואר.     

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי הנדסה בשנקר - יד ביד עם התעשייה - בית הספר להנדסה של שנקר מציע תואר ראשון בהנדסה בחמישה מסלולי לימוד שונים. קראו על המוסד, המסלולים ותנאי הקבלה.
עובדים ולומדים - לימודי הנדסה בערב - לא מעט מוסדות בארץ מציעים מסלולים גמישים ללימודי הנדסה. רוצים ללמוד הנדסה אבל יכולים רק בערב? הכתבה הזאת בשבילכם.
לימודי הנדסה במכללת ספיר - אווירה ומסלולים יחודיים - ישנם יתרונות רבים בהרשמה ללימודי הנדסה במכללת ספיר, אשר מאפשרת קבלה בתנאים נוחים ושכר לימודי אטרקטיבי.
משלבים לימודים ועבודה - לימודי הנדסה במכללת רמת גן - מכללת רמת גן משלבת בין לימודים במכללה לתואר מהנדס של האוניברסיטה הפתוחה. קראו על אפשרויות הלימוד בכתבה.
מכללת רחובות - לימודים לתואר מהנדס תעשייה וניהול - מכללת רחובות מציעה תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה בלימודי הנדסת תעשייה וניהול
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור