x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי הנדסה אזרחית - בונים לכם עתיד

תאריך: 25/05/2010 10:28   מחבר: מערכת האתר

הנדסה היא אחד התחומים החשובים ביותר בחיים המודרניים, אשר שולחת את ידה ומהווה תחום יסוד הכרחי כמעט בכל תחומי החיים.

שמה של ההנדסה האזרחית מגיע מתוך יעודה והיא עוסקת בתכנון, ניהול ופיקוח של הבנייה האזרחית על כל תחומיה, ביניהם הנדסת בניין, תחבורה, ביוב ומים (בדומה לנלמד במסגרת לימודי טכנולוגיות ואיכות מים) הנדסת חקלאות, הנדסה עירונית וכיוצא בזאת.

לימודי הנדסה אזרחית מקנים לבוגריהם את הכלים והידע להשתמש, לנהל ולפקח על כל פרויקט הנדסי תוך שימוש בטכנולוגיה הקיימת והאחרונה.

הפרויקטים ההנדסיים בעולם המודרני הם פרויקטים עצומים במשאבים, כוח אדם ובמספר התחומים הרב והמגוון שיוצרים בסופו של דבר את המחזות המרשימים בעולמנו.

בניינים מפלצתיים, גשרים החוצים אגמים, כבישים עצומים, תשתית ערים שמחברת אלפי בניינים - כל אלו מצריכים אנשים שיהיו בעלי ידע רחב בתחומי ההנדסה הרבים, מקצועיות וכישורי ניהול ופיקוח. לשם כך בדיוק מוכשר המהנדס האזרחי.

מסלולי הלימוד והמוסדות        

מסלולי הלימוד המוצעים בתחום ההנדסה האזרחית מאפשרים לבחור בין כמה מסלולי התמחות. התמחות בהנדסת תשתיות מים וסביבה מאפשרת התמקצעות של הסטודנט בניהול, תכנון ופיתוח של מערכות מים מערכות ניקוז וניצול נכון של מקורות מים.

מסלול זה מקנה התמחות בפיתוח ניהול ותכנון של הנדסת התחבורה ונותן לסטודנט את הידע לתכנון מערכות כבישים מסובכות ומותאמות לסביבה ולגודל האוכלוסיה ורכישת הכלים המתאימים שיאפשרו לו למינימום של פגיעה בסביבה הטבעית.

מסלול לימודים המציע התמחות בניהול בנייה יבקש לספק למהנדס את כל הידע הנדרש לניהול פרויקט בניה באופן המקצועי והיעיל הנדרש מפרויקטים גדולים.

במהלך ההכשרה מקבל הסטודנט את ההכשרה בניהול צוותים גדולים, היכרות עם הטכנולוגיה העכשווית בתחום ואת כלים וההבנה שישמשו אותו בקישור כל הגורמים ותחומים הקשורים לבניית בניינים גשרים או כל סוג אחר.

את התואר מציעים כמעט כל האוניברסיטאות וביניהם תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון והטכניון, אך גם מכללות רבות מציעות את המסלול, כשבנוסף מציעים רוב מוסדות הלימוד גם מסלול להנדסאים המיועדים להשתלב בתפקידי ניהול משנה בפרויקטי בנייה עתידיים.

הקורסים הנלמדים במהלך התואר עוסקים בכל מקצועות היסוד בהנדסה, כגון מתמטיקה, פיזיקה, שירטוט ותכנון, וכן קורסים ייחודיים, כמו הנדסת חומרים, תורת החוזק, סטטיסטיקה וניתוח אוכלוסיות ערים, ניהול ופיקוח בניה ומדעי איכות הסביבה.

השתלבות במעגל העבודה

עם סיום לימודיו בהנדסה אזרחית ובהתאם למסלול ההתמחות אותו בחר, יוכל המהנדס הצעיר להשתלב בתחומים שונים ומגוונים. כך למשל, יוכל להשתלב בענף הבנייה אשר מהווה את אחד הענפים החזקים והעיקריים היום ובעתיד.

בנוסף, אם ירצה בוגר התואר יוכל לבחור להשתלב במחלקות ההנדסה העירוניות בתפקידים רבים ושונים וביניהם ניהול פיקוח ואחזקה של תשתיות מים ותחבורה, תכנונם שיפורם של אותם מערכות בחלקים הנמצאים בתהליכי בנייה או קיימים, פיקוח חברות בניה בתוך הערים, ניהול פרויקטי בנייה עירוניים עצומים ותפקידי ניהול בכירים באותם רשויות.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי אדריכלות ועיצוב פנים - תכנון מבנים ועיצובם - היכן ניתן ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים? מהם המסלולים המוצעים לקבלת הכשרה בתחום? קראו עוד על לימודים בתחום זה.
לימודי הנדסת טכנולוגיות ואיכות מים - יש מי שדואג לאיכות המים שלנו! מהנדס טכנולוגיות ואיכות מים בונה מערכות השקייה חכמות. גלו מהם מסלולי הלימוד בתחום ומהן דרישות הקבלה.
לימודי הנדסה בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל - הטכניון ידוע כאחד המוסדות היוקרתיים ללימודי הנדסה בארץ. מהם תנאי הקבלה להנדסה בטכניון ומה שכר הלימוד?
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור