x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי אדריכלות נוף - הכשרה כהנדסאי או אדריכל נוף

תאריך: 25/05/2010 10:26   מחבר: מערכת האתר

תחום איכות הסביבה והתחום האקולוגי הפכו בשנים האחרונות להיות חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מחיינו, כאשר כבר עכשיו כל מדינה, רשות עירונית ואפילו חברות פרטיות מבקשות להטמיע תחומים אלו בפועלם.

בין אם מתוך הבנה ובין אם מחשש לביקורת ציבורית, כיום אף רשות שלטונית לא מרשה לעצמה לבצע אי אלו צעדים מבלי להכניס את תחומים אילו כגורם משפיע ועיקרי.

לכן אין זה מפתיע כי תואר באדריכלות נוף או התמקצעות כהנדסאי אדריכלות נוף הפך בשנים האחרונות לאחד התחומים החשובים והמבוקשים ביותר, והוא עתיד להתפתח ולהגדיל את חשיבותו עם הזמן.

הסיבה לכך היא פשוטה - אדריכלות נוף  מטרתה לאזן בין הסביבה הטבעית ולבין הסביבה הבנויה, כלומר בוגרי אדריכלות נוף ממשמשים כמתווכים בין העולם הבנוי והתעשייתי לבין הסביבה הטבעית שבה מתרחשת הבנייה.

אז מה כוללים לימודי אדריכלות נוף?

כמו בכל תת התמחות באדריכלות, הסטודנט בתחום אדריכלות הנוף נדרש לשלוט ולהחזיק בידע משולב ומגוון וכן מתמקצע במהלך לימודיו בתחומי ההנדסה, השרטוט והתכנון, אשר בין היתר נלמדים במסגרת לימודי הנדסת תוכנה, וכן בתחומים יעודים, כגון הכרת הצומח, האדם והסביבה וניהול משאבים טבעיים.

תחומים אלו הם חשובים והכרחיים להכשרתו של העוסק באדריכלות נוף. חשוב לציין, שבדומה לכל תת התמחות באדריכלות קיימים שני מסלולים האחד מסלול להנדסאים, כשמטבע הדברים אורכו של מסלול לימודים זה הוא קצר יותר והוא אורך בין שנתיים לשלוש שנים. לרוב ישתלב הבוגר במסלול זה כהנדסאי מעצב נוף במשרדי אדריכלים.

מסלול ללימודים אקדמיים הוא מקיף יותר, אורך 4 שנים ובסיומו מקבל הסטודנט תואר ראשון B.L.A באדריכלות נוף.

מוסדות לימודים

מוסדות הלימוד רבים ומגוונים. הטכניון בחיפה, מכללת רופין, רשת אורט ואוניברסיטת תל אביב הם רק חלק ממוסדות הלימוד המציעים לימודי הנדסה או אדריכלות בתחום, כשבכולם מסלול הלימודים מבקש להקנות לסטודנט הכשרה בתחומי האדריכלות, הבניין והשרטוט ובמקביל לתת לו את הכלים והידע המתאים לשמור על הסביבה הטבעית כשהיא משתלבת ומותאמת לתכנון הבנייה העירונית.

המטרה העיקרית של הקניית הידע היא לאפשר לשני העולמות לחיות במקביל ובהרמוניה כשהתכנון העירוני מתאים את עצמו לסביבה הטבעית הקיימת.

אפשרויות תעסוקה בתחום אדריכלות נוף

עם סיום הלימודים והכניסה לעולם האמיתי יתבקש העוסק בתחום לעצב ולתכנן את המרחבים הירוקים הנמצאים כחלק בלתי נפרד מתכנון בניין ספציפי והנופים הירוקים שמסביב לבניינים.

מטבע הדברים, המעסיקים העיקריים בתכנון נוף הינם רשויות ציבוריות ותפקידו של אדריכל הנוף בגופים אלו הוא חשוב ביותר כשהוא אמון על עיצובם של הפרקים העירוניים, תכנון ושמירה על הסביבה הטבעית בקרקע הציבורית והעירונית ולעיתים פיקוח וניהול התחום מול חברות הבנייה הגדולות.

בנוסף, יכולים אדריכלי והנדסאי נוף להשתלב בנקל גם בחברות אדריכלים שהפנימו את חשיבותו ופועלו של מעצב הנוף בזירה הציבורית ואפילו כמעצבי נוף במגזר הפרטי באופן סובייקטיבי לכל דורש, בתכנון גנים פרטיים או בבתים משותפים.

החשיבה הירוקה והשמירה האקולוגית נטעו את שורשיהם כמעט בכל תחום,  ולכן בפני אדריכל נוף או הנדסאי נוף יעמדו אפשרויות רבות ומגוונות, בבואו להחליט על תחילת דרכו המקצועית, כאשר סביר להניח שתחום זה רק יתפתח עם הזמן ויהפוך לאחד החשובים והמהותיים בתחום האדריכלות והתכנון.          

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי תקשורת חזותית - הנדסאים ומעצבים - לימודי תקשורת חזותית מקיפים תחומים טכנולוגיים כמו גרפיקה ממוחשבת ומחשבים, וכן תחומים אמנותיים כמו איור. מי מתמקד במה והיכן כדאי ללמוד? הכל בכתבה.
לימודי עיצוב תעשייתי - אמנות הנדסית - לימודי עיצוב תעשייתי מביאים את האמנות לרמת הפרקטיקה ההנדסית היומיומית. כל המידע על לימודי בתחום זה - לפניכם.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור