x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לימודי אדריכלות ועיצוב פנים - תכנון מבנים ועיצובם

תאריך: 25/05/2010 10:25   מחבר: מערכת האתר

תואר באדריכלות ועיצוב פנים כשמו כן הוא, ומטרתו להכשיר את המבקש להתמקצע בו הן כאדריכל  והן כמעצב המתכנן את  חלל המבנה.

כל אדריכל מתמקצע בתחומים הנדסיים ואנליטיים רבים, אך כמעט בכל אדריכל ובמיוחד באדריכל המתמחה בעיצוב פנים נמצאת נפש אומן המבקש להראות את יצירותיו דרך פועלו, כלומר באמצעות המבנים אותם הוא תכנן ובמיוחד עיצוב הפנים שלהם.

כיום מוגדר תחום זה כאומנות לכל דבר וממש כפי שאמנים אחרים מבקשים להעביר לעולם את אמרותיהם דרך יצירותיהם, גם אדריכלים ומעצבי הפנים המפורסמים והמוכרים מבקשים לפרוס את משנתם החברתית דרך הבניינים שתכננו ועיצוב הפנים בתוכם, והם זוכים להד תקשורתי ופרסום רב. 

מה לומדים במסגרת לימודי אדריכלות ועיצוב פנים?

אדריכל המתמחה בעיצוב פנים  נדרש לשלוט ולהחזיק בידע מגוון, רחב ושונה והוא מתמקצע בלימודים בתחומי האומנות, לימודי הנדסה, שיווק, וטכנולוגיה. תחומים אלו שונים זה מזה אך בד בבד הכרחיים וחשובים להכשרת אדריכל ומעצב פנים מצליח.

חשוב לציין כי כמעט כל אדריכל הוא מעצב פנים, וכי אדריכל שהתמחה בעיצוב פנים הוא קודם כל אדריכל שלמד לתואר אקדמי במסלול לימודים שאורכו ארבע שנים כאשר מדובר בהכשרה תכנונית והנדסית, אשר לרוב דומה במהותה להכשרה הנרכשת במסגרת לימודי הנדסה אזרחית.

למרות זאת, קיימים מעצבי פנים שאינם אדריכלים הלומדים במסלול להנדסאים. אורכו של מסלול לימודים זה הוא קצר יותר והוא אורך בין שנתיים וחצי לשלוש שנים, כאשר בדרך כלל משתלב ההנדסאי כמעצב פנים במשרדי אדריכלים גדולים.

מוסדות הלימוד מבקשים להקנות לסטודנט הכשרה בקורסים כגון יסודות השרטוט, מתמטיקה, פיזיקה, חומרי בניין, חוקי תכנון ובנייה ובמקביל וכמעט באותה מידה של חשיבות גם קורסים בתולדות האומנות, אסטתיקה, ניהול ויזום, חשיבה חברתית, תורת הצבע ועוד, כשהמטרה העיקרית היא להוציא את נפש האומן החוצה ובמקביל להקנות לו את הכלים התכנונים וההנדסיים למימוש יצירותיו - הבניינים והעיצוב הפנימי שלהם.

ומה עושים אחרי הלימודים? עבודה לאחר לימודי אדריכלות ועיצוב פנים

עם סיום הלימודים והכניסה לעולם האמיתי יתבקש האדריכל או מעצב הפנים לעצב ולתכנן את פנים הבניין ובעצם להפוך את הריק הבתולי שבחלל הבניין לאמירה אישית שלו או של הדורש (רשויות ציבוריות, חברות גדולות ואחרים).

בעבודתו נדרש האדריכל והמעצב להתחשב בנתונים שונים, כגון מזג האוויר, הסביבה, האקוסטיקה,הנתונים הפיזיקליים, האסטתיקה והנוחות לקהל המשתמשים - אכן עבודה לא קלה אך מהמאתגרות והמעניינות שקיימות בעולם המודרני של היום.

לצורך ההמחשה, תחום חדש שנלמד במהלך התואר בתקופה הנוכחית ומותאם לשינוי התרבותי הוא התכנון הירוק והשמירה האקולוגית, ואכן, העיצובים המתפרסמים לאחרונה הם כאלו השמים דגש על השמירה על הסביבה הירוקה ועיצוב פנים אקולוגי.

אדריכל המתמחה בעיצוב פנים או הנדסאי עיצוב פנים יכול לבחור את אופן כניסתו לעולם האדריכלות והעיצוב כשיש לפניו אפשרויות רבות ומגוונות, מעיצוב פנים במגזר הפרטי, השתלבות במשרדי אדריכלים גדולים, שימור מבנים רשויות ציבוריות וחברות גדולות, ועד ליצירה אומנותית של ממש בעיצוב תפאורות, מוזיאונים ועוד.

הקריירה של אדריכל או מעצב הפנים יכולה להוביל אותו עד לכדי  קבלת מעמד של אישיות חברתית, משפיעה ומבקרת כשהיחס לפועלו וליצירותיו הוא יחס שמקבלים האומנים המוערכים והחשובים שקיימים בדורנו.         

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי אדריכלות נוף - הכשרה כהנדסאי או אדריכל נוף - לימודי אדריכלות נוף מאפשרים לבוגרי התואר להשתלב במגוון מקומות עבודה הדואגים לתכנון הסביבה, ונלמדים הן במסגרת תואר באדריכלות והן במסגרת תעודת הנדסאי.
לימודי תקשורת חזותית - הנדסאים ומעצבים - לימודי תקשורת חזותית מקיפים תחומים טכנולוגיים כמו גרפיקה ממוחשבת ומחשבים, וכן תחומים אמנותיים כמו איור. מי מתמקד במה והיכן כדאי ללמוד? הכל בכתבה.
לימודי עיצוב תעשייתי - אמנות הנדסית - לימודי עיצוב תעשייתי מביאים את האמנות לרמת הפרקטיקה ההנדסית היומיומית. כל המידע על לימודי בתחום זה - לפניכם.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור